piatok, 19 jún 2015 13:21

Ešte z mobility v Prahe

Napísala
Ohodnotiť túto položku
(2 hlasov)

Pražská mobilita bola zároveň záverečným projektovým stretnutím partnerov z projektu "KLIMATICKÉ ZMENY TAM, KDE ŽIJEM, KDE BÝVAM... MODELUJME, ABY SME POROZUMELI A KONALI!!! INÝ ŽIVOT TU VZNIKÁ!!" Projekt z podprogramu Comenius však končí až 31. júla 2015.

Takéto projektové stretnutia sú zamerané aj na prezentáciu aktivít realizovaných v partnerských školách v období medzi mobilitami. Prezentácii sme v Prahe venovali celý tretí deň. Naša delegácia informovala partnerov o pozorovaní zatmenia Slnka, o fotografickej súťaži pod názvom Tam, kde žijem, kde bývam... a o Dni frankofónie v našej škole.

Vo štvrtok 16.apríla 2015 sme sa zúčastnili exkurzie na rekultivované a revitalizované haldy v regióne baníckeho mesta Most, kde sa ťažilo aj ťaží hnedé uhlie. Revitalizácia bola vlastne začatá už v šesťdesiatych rokoch 20. storočia. V súčasnosti sú tam zelené oddychové plochy, ktoré slúžia občanom, napr. hipodrom, autodrom, ihriská,vodné plochy. Zaujal nás Kostol Nanebovzatia Panny Márie v Moste, ktorý pre rozšírujúcu sa banskú ťažbu bol premiestnený v roku 1975 na nové miesto v meste. Posun kostola začal 30. septembra a skončil 27. októbra 1975. Exkurziu sme ukončili návštevou zámku Jezeří.

Záverečný deň mobility sme venovali prezentácii hostiteľskej školy, hodnoteniu končiaceho projektu, príprave finálneho produktu a diskusii o novom projekte, tentoraz už v podprograme ERASMUS plus. Rozlúčili sme sa s projektom i s partnermi prostredníctvom odkazu, ktorý sme na balónikoch poslali svetu z parku pred školou. " Modelujme, aby sme porozumeli a konali. Iný život tu vzniká!!"


Prečítané 1111 krát