štvrtok, 26 október 2017 17:07

Projekt Erasmus+ Adoptuj rieku - Belgicko deň 3

Napísal
Ohodnotiť túto položku
(1 Hlasovať)

25.10.2017 - Tretí pracovný deň nadnárodného projektového stretnutia Adoptuj rieku v belgickom Charleroi. Doobedňajší program sme začali ako tradične v priestoroch hostiteľskej školy. Na programe bolo pokračovanie použitia geografických informačných systémov. Tentokrát sme sa zoznamovali s programom QGiS.

Tento program je oveľa náročnejší na užívateľa ako predchádzajúci Google Earth. No napriek počiatočným komplikáciám sme zadané úlohy splnili. V programe bolo nutné vyrobiť niekoľko nezávislých vrstiev zobrazovaného územia. Aj túto aplikáciu budeme využívať pri domácej práci so žiakmi na projekte.

Obedňajšiu prestávku sme pre zmenu strávili mimo školskej jedálne, keďže na belgickej škole mávajú v stredu iný režim ako v ostatné dni /skrátené vyučovanie/.

Po návrate do školy sme pokračovali v práci s programom QGiS. Nasledovala práca s pridávaním bodov, línií a polygónov do vrstiev.

Zvyšok poobedňajšieho programu všetci partneri vyplnili prezentáciami o vlastnej škole, vlastnom meste a doterajšej vykonanej práci na projekte. Postupne tak odznelo 11 zaujímavých prezentácií z 11 krajín. Na záver sa doladili jednotlivé detaily nasledujúceho stretnutia v španielskej Orihuele.

Večer sa opäť niesol v duchu spoločnej večere a peknej atmosféry.

Prečítané 238 krát