Naše stránky používajú súbory cookies.

piatok, 31 január 2020 08:08

Erasmus+ Adoptuj rieku - Mobilita Portugalsko Deň 3

Napísala
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

V dopoludňajších hodinách sme sa presunuli k rieke Minho, ktorá tvorí prirodzenú hranicu so Španielskom.

Pozdĺž brehov rieky Rio Minho , ktorá prechádza oblasťou Vila Nova de Cerveira, sa nachádza Aquamuseum rieky Minho. Toto múzeum je projektom obce Vila Nova de Cerveira. Na tomto projekte sa podieľalo niekoľko inštitúcií - hydrobiologická stanica Association a vedecké inštitúcie univerzity v Porte - Institute of biomedical sciences Abel Salazar a Interdisciplinárne centrum pre morský výskum a životné prostredie.

Z biogeografického hľadiska sa chránená oblasť nachádza v severozápadnej časti kontinentálneho Portugalska, v oblasti vzájomného pôsobenia medzi stredomorským, atlantickým a kontinentálnym podnebím. Návšteva parku Lagoas de Bertiandos bola naplánová v popoludňajších hodinách. Tento park sa nachádza v portugalskom-galícijský sektore, konkrétne v čiastkovom sektore pobrežnej Miniense. Tento súbor biogeografických faktorov sa premieta do prítomnosti ekosystémov veľkého prírodného významu, konkrétne vlhkých lesov, mokrých pasienkov, lagún, riek a borovicových lesov.

Tieto štruktúry sú kľúčovými prvkami ochrany miestnej biodiverzity, pretože sú dôležitým útočiskom, biotopom a oblasťou zaujímavou pre veľkú rozmanitosť živočíšnych a rastlinných druhov a sú jedinými klasifikovanými mokraďami v regióne severné Portugalsko.

Prečítané 52 krát