Naše stránky používajú súbory cookies.

Vytlačiť túto stránku
utorok, 09 apríl 2019 21:08

Erasmus+ TNM Bulharsko #2

Napísala
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Náplňou druhého pracovného dňa v Blagoevgrade bola návšteva prírodovedného múzea a stretnutie s pracovníkmi Národného parku Rila - pohoria nachadzajúceho sa v juhozápadnej Európe Balkánskeho poloostrova. Pre toto pohorie sú charakteristické vrcholy presahujúce 2500m n.m. a horské jazerá, ktoré mu dodávajú jedinečný veľhorský charakter.

Po prezentácii o vzniku, charaktere a kráse národného parku sme sa odobrali na radnicu mesta, kde nás privítala zástupkyňa primátora a členky zastupiteľstva, ktoré majú na starosti životné prostredie, európske projekty, edukačne odvetvie a vodné toky v okolí. Náš projekt ocenili ako jeden zo spôsobov zvyšovania povedomia mladej generácie o ochrane životného prostredia .

V popoludňajších hodinách sme sa venovali prezentáciam prác krajín a koordinátor spolu so svojimi žiakmi nám predstavil hru, kde sa žiaci zahrali na motýle, vážky a predátora. Cieľom hry bolo poukázať na prirodzený výber podľa Darwinovho modelu. Učitelia diskutovali o finálnom produkte - DVD a organizácii aktivít v nasledujúcom období.

Prečítané 89 krát