Naše stránky používajú súbory cookies.

štvrtok, 31 január 2019 22:19

Erasmus+ nadnárodné stretnutie učiteľov #4

Napísala
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Voda je nevyhnutnou súčasťou našej prírody. Počas druhého dňa sme sa presvedčili o voľným okom “neviditeľnom” živote vo vode a jeho význame pre životné prostredie, zabezpečenie potravového reťazca a biologickej rovnováhy.

Návšteva vodnej nádrže ako jednej z dôležitých protivovodňových prvkov ochrany krajiny a ľudí na jednej strane a ako zásobárne pitnej vody na druhej strane umocnila v nás potrebu ochrany vôd v súčasnosti, nakoľko si uvedomujeme obmedziteľnosť tohto prírodného zdroja. Kolobeh vody v prírode sme dnes zavŕšili návštevou Dračej jaskyne nachádzajúcej sa na severe nášho hostiteľského mesta Kastória. Táto jaskyňa je vybavená jedným z najsofistikovanejších systémov na recykláciu vzduchu a údržbu klímy a jej jedinečnosť spočíva aj v tom, že ju tvorí sedem podzemných jazier, desať sál rôznych veľkostí a predovšetkým unikátna flóra jaskyne. Len 4 km od mesta sa archeologické nálezisko Dispilioje s pozostatkami neolitickej osady, ktoré boli objavené v roku 1932 počas poklesu jazera Orestiada, z ktorého sme počas našich praktických činností v environmentálnom centre odoberali vzorky vody pre zisťovanie jej kvality a života v nej.

V popoludnajších hodinách sa uskutočnilo posledné pracovné stretnutie učiteľov v Grécku, ktoré bolo zamerané na disemináciu výsledkov projektových aktivít v prostredí Twinspace, ako jednej z hlavných platforiem pre disemináciu výsledkov projektov programu Erasmus+.

Prečítané 117 krát