Naše stránky používajú súbory cookies.

pondelok, 29 október 2018 14:45

Projekt Erasmus+ Adoptuj rieku - Rumunsko 1

Napísala
Ohodnotiť túto položku
(1 Hlasovať)

Druhý rok práce na projekte Regardons les rivières et les mares, protégeons les écosystèmes aquatiques dulcicoles ... améliorons nos attitudes et nos comportements envers l'environnement ! Poďme sa pozrieť na rieky a rybníky, chrániť sladkovodné vodné ekosystémy ... zlepšiť naše postoje a správanie sa voči životnému prostrediu! sme začali návševou našej partnerskej školy Liceul Tehnologic Vasile Sav v rumunskom meste Roman, nachádzajúcom sa v centrálnej časti Moldavska, tradičného regiónu Rumunska.

Nachádza sa 46 km východne od mesta Piatra Neamţ, v kraji Neamţ na sútoku rieky Siret a Moldavsko. Jeho názov bol prevzatý z moldavského vojvodstva Romana I. Moldavského. Odtiaľ princ Roman realizoval centralizáciu Moldavska, rumunské mesto je hlavným mestom Dolnej krajiny Moldavska.

Technologická stredná škola "Vasile Sav" ponúka obyvateľom rumunskej oblasti, okresu Neamt, mladým ľuďom a dospelým, vrátane detí zo znevýhodneného prostredia, vzdelávanie a odborné vzdelávanie, stimuluje kariérny rozvoj a zvyšuje hospodársky a sociálny potenciál tejto oblasti. Škola bola založená v roku 1972, aby bola hlavným zdrojom kvalifikovanej pracovnej sily najväčšej ekonomickej jednotky mesta.

Po privítaní a prehliadke školy sme sa presunuli na radnicu mesta Roman, kde nás privítal primátor Lucian Micu. Prezreli sme si národnú knižnicu, ktorá popri službe všeobecnej knižnice ponúka aj špeciálne a špecializované zbierky kníh a tlačív.

Náš prvý pracovný deň sme zakončili prechádzkou cez park, v ktorom sa vyskytuje množstvo rôznych druhov vtákov.

Prečítané 212 krát