Naše stránky používajú súbory cookies.

streda, 28 október 2020 17:12

Talentovaná Hanka s dobrým srdiečkom

Napísala
Ohodnotiť túto položku
(5 hlasov)

Životný príbeh malej Lívie Roškaninovej z obce Pichné pri Snine je vám možno známy. Lívia je malé dievčatko, ktoré trpí zriedkavým dedičným ochorením, ktoré poškodzuje schopnosť nervových buniek mozgu odosielať a prijímať správy. Volá sa Canavanova choroba. Lívii by pomohla operácia a génová terapia, ktorá však stojí až milión dolárov. Veľa dobrých ľudí už pomohlo malej Lívii buď finančným príspevkom, zapojením sa do nejakej akcie alebo zakúpením rôznych predmetov na dražbe. 

Hanka Macková, skromné a milé dievčatko, je žiačkou 3.A triedy. Jej veľkou záľubou je maľovanie a kreslenie. V období karantény počas minulého školského roka si Hanka krátila čas doma aj maľovaním. Jej veľký výtvarný talent ocenila aj porota Šarišskej galérie v Prešove, kde prebiehala výtvarná súťaž, do ktorej sa mohli zapojiť namaľovaním obrazu deti v Hankinom veku. Hanka namaľovala nádherný obraz s názvom " ANJEL" , ktorý získal hlavnú cenu. Rodičia Hanky sa dozvedeli o dražbe pre malú Líviu, ktorá stále prebieha na sociálnej sieti. Hanka ani na chvíľočku nezaváhala a rozhodla sa svoj obraz venovať do dražby -"  Anjela pre malého anjela".  Na začiatok určili cenu 10 eur, tak symbolicky... Potom sa to krásne rozbehlo a Hankin obraz sa podarilo vydražiť za 500 eur. Pani, ktora ho kúpila, za obraz uz zaplatila... suma je už prevedena na transparentnom účte malej Livie.

Milá pani, ktorá si Hankin obraz kúpila, si ho však nechce nechať iba pre seba. Jej želaním je podarovať " Anjela malému anjelikovi - Lívinke". Slovo dalo slovo a ak sa situácia čo len trocha upokojí, Hanka so svojou mamkou pocestujú do Pichného a obraz odovzdajú malej Lívinke osobne. Už teraz sa na to Hanka veľmi teší, Dúfajme, že to bude čoskoro. Nielen rodičia, no aj ja, triedna učiteľka Hanky Mackovej som na ňu velmi pyšná, že má také úžasné srdiečko a všetci sa z tohto krásneho skutku tešíme.

Aj takto sa dá pomáhať a šíriť dobro a lásku!

 

Prečítané 556 krát