Naše stránky používajú súbory cookies.

utorok, 15 október 2019 22:05

Tretiaci navštívili unikátnu medzinárodnú výstava „Aha! Krásna matematika“

Napísala
Ohodnotiť túto položku
(4 hlasov)

Zážitková výstava Aha! Krásna Matematika prebieha na Hlavnej 69 v Prešove od 21.09-21.12.2019. Prichádza k nám z etablovaného vedeckého centra Hewelianum v meste Gdaňsk v Poľsku a Univerzity Trier v Nemecku.

Výstava ponúka neuveriteľnú cestu do sveta logických hádaniek a skladačiek. Vytvára priestor aj pre predstavivosť, kde sú tvary postavené z tangramov, blokov, či loptičiek. Na výstave sa žiaci 3.A dozvedeli o Eulerovej kružnici, Ludolfovom čísle, či Möbiovej páske a iných...  Interaktívny zážitok z výstavy je nielen jedinečným doplnením učiva v škole, ale vzbudzuje záujem o ďalšie štúdium matematiky a iných prírodných vied.

O tom, že návšteva Prešova bola pre tretiakov zážitkom, svedčí popis Lukáša z 3.A:

Bol septembrový deň. My žiaci 3.A sme boli v Prešove na výstave Aha, Krásna matematika. Bola to matematická výstava ,kde sme sa veľmi veľa naučili. Išli sme vlakom. Keď sme prišli na výstavu, mali sme vypočítať rôzne matematické úlohy. Spolu s mojím kamarátom Alexom sme riešili všelijaké úlohy. Jedna z úloh bola veľmi ťažká. Bola to úloha s lentilkami. Túto úlohu nikto nevedel vyriešiť, to asi preto, lebo sa nám zbiehali slinky na lentilky. Boli sme veľmi hladní. Po občerstvení pizzou sme nasadli na vlak a vrátili sa domov. Bolo to super a už sa matematiky nemusíme báť :-)

Lukáš Blaha

Prečítané 452 krát