Máme majsterku Prešovského kraja v šachu

Napísal
Ohodnotiť túto položku
(6 hlasov)

Dňa 28.11.2017 sa v Humennom uskutočnili Majstrovstvá Prešovského kraja žiakov a žiačok základných škôl a 1. stupňa osemročných gymnázií v šachu. Súťažilo spolu 65 žiakov a žiačok z celého Prešovského kraja.

Naša ZŠ mala 4 želiezka v ohni – za chlapcov sa zúčastnili Daniel Lopata a Samuel Kužma, za dievcatá Stela Simonová a Olívia Seková. Všetci si počínali veľmi bojovne, čo sa nakoniec pretavilo do vynikajúceho výsledku najmä u Stely Simonovej, ktorá obsadila prvé miesto a stala sa tak krajskou majsterkou v šachu žiačok. Týmto umiestnením si zabezpečila miestenku v celoštátnom finále, ktoré sa bude konať na Mikuláša, 6. decembra v Topoľčanoch, za účasti najlepších šachistov z celého Slovenska. Stela na slovenskom šachovom šampionáte bude reprezentovať nielen našu školu, ale aj klub a mesto, keďže postúpila ako jediná Humenčanka.

Vynikajúco si na krajských majstrovstvách počínala aj Olívia Seková, ktorá sa umiestnila na peknom piatom mieste, čo je na jej vek 8 rokov skvelý výsledok, keďže porazila aj staršie a skúsenejšie šachistky.
Chlapci skončili v silnej konkurencii šachistov z celého kraja v druhej polovicy výsledkovej listiny, Daniel Lopata (21. miesto) a Samuel Kužma (23. miesto). Všetci si ale zaslúžia pochvalu a uznanie aj za postup medzi najlepších šachistov kraja a poďakovanie za reprezentáciu školy.

Samozrejme, Stelke prajeme na Mikuláša na celoslovenskom finále veľa úspechov.