Naše stránky používajú súbory cookies.

piatok, 01 máj 2015 09:35

Postup do finále v Jazykovom kvete

Napísala
Ohodnotiť túto položku
(4 hlasov)

Naši žiaci aj tento rok obhájili minuloročné 1. miesto v krajskom finále celoštátnej jazykovej súťaže "Jazykový kvet 2015", ktoré sa konalo 17.4.2015 v Prešove. Už je to tretí rok, čo sa naša škola môže popýšiť nielen bohatou účasťou, ale aj úspechmi v prednese poézie a prózy a aj v dráme v anglickom jazyku.

Tento rok po úvodnom vyraďovacom semifinálovom kole postúpili do krajského finále len tí najlepší. Naši žiaci si vo finále odniesli domov až tri ocenenia. V kategórii anglický jazyk - dráma - vlastná tvorba to bolo 2. miesto pre žiakov 3.A triedy s divadielkom "The Witches" a v kategórii anglický jazyk - dráma - prevzatá tvorba sme získali 1. miesto za"Rabbit´s Guitar" pre žiakov 3.A triedy a 2. miesto za "The Wolf and the Kids" pre žiakov 4. B triedy. Úspech, z ktorého mali veľkú radosť nielen mladí divadelníci, ale aj ich učitelia (3. A - pani učiteľka Alexovičová a 4. B -  pani učiteľka Demčáková) bol odmenou za tvorivú a svedomitú prípravu a odhodlanie preukázať naše jazykové a herecké zručnosti. Našim žiakom srdečne blahoželáme a žiakom z 3. A triedy držíme palce v celoslovenskom finále, ktoré sa uskutoční 15. mája v Nitre.

Prečítané 862 krát