Naše stránky používajú súbory cookies.

pondelok, 23 marec 2015 12:39

Ešte o Detskom čine roka

Napísala
Ohodnotiť túto položku
(4 hlasov)

Občianske združenie Detský čin roka aj v roku 2014 usporiadal pod čestnou záštitou Ministerstva školstva, vedy a výskumu SR projekt o konaní dobra deťmi.

Zapojilo sa doň 127 733 školákov. Vo svojich príspevkoch deti uvažovali o konaní dobra, o jeho potrebe a zmysle. Jednoduchými slovami prezentovali svoje túžby: aby si ľudia pomáhali, aby neboli ľahostajní, aby neubližovali slabším. Svojimi skutkami a životnými postojmi dokázali, že aj dospelí sa môžu od detí veľa naučiť.

Spomedzi množstva prác celoslovenskú porotu upútala práca Adama Firdu z 9.b, ktorý napísal o tom, ako s Katku Čerevkovou, bývajúcou tiež na jeho ulici, urobili poriadok za záhradou. Chodia tam často ľudia z mesta, ktorý prírodu „využijú“ a všetky odpadky po sebe jej nechajú. /Viď minuloročný príspevok Detský čin roka alebo nástenná tabuľa o školskej akcii na hornej chodbe/. Obidvaja boli navrhnutí na štátne ocenenie, ale, bohužiaľ, akosi ostatným sa nám nechcelo prispievať bodíkmi na stránku Detského činu roka, aby sme ich potlačili medzi prvé miesta. Aj napriek tomu dostali z občianskeho združenia knižné ceny a diplomy, ktoré im 18.03.2015 boli odovzdané v školskej zborovni za účasti vedenia školy, triednych učiteľov a organizátorky školskej akcie činu roka Mgr. Onduškovej.

Blahoželáme a veríme, že dobro bude stále rásť!


       
{fcomment}

Prečítané 917 krát
Viac z tejto kategórie: « Európa v škole Za Hviezdoslavom... »