Naše stránky používajú súbory cookies.

nedeľa, 06 apríl 2014 11:13

Zapojenie žiakov školy do projektu Pangea

Napísal
Ohodnotiť túto položku
(4 hlasov)

V tomto školskom roku sme sa prvýkrát zapojili do projektu Pangea. Pangea je celoeurópska matematická súťaž pre žiakov základných a stredných škôl, ktorá na Slovensku prebieha už tretí rok.

V rámci Slovenska súťažilo v 7. ročníku 5 054 žiakov, ktorí sa umiestnili na 1. – 80. mieste, v 8. ročníku 5 119 žiakov – umiestnenie 1. – 86. miesto a v 9. ročníku 4 896 žiakov – umiestnenie 1. – 86. miesto. Organizátor súťaže chce svojim mottom "matematika spája" zjednotiť všetkých žiakov v názore, že matematika je aj zábavná a nie je potrebné sa jej vyhýbať. Hlavným cieľom súťaže Pangea je preto zvýšiť záujem žiakov o matematiku a zdokonaliť ich logické myslenie. Aj z tohto dôvodu je najmenej polovica úloh zostavená tak, aby sa dala vyriešiť len prostredníctvom logického uvažovania. S rastúcou globalizáciou sa stáva čoraz dôležitejšia aj medzinárodná výmena vedomostí. Pangea je známa okrem Slovenska aj v ďalších 11 európskych krajinách: Nemecko, Dánsko, Taliansko, Rakúsko, Švajčiarsko, Slovinsko, Česká republika, Poľsko, Maďarsko, Portugálsko a Španielsko. A ďalej sa rozširuje. Z našej školy boli zapojení žiaci 7., 8. a 9. ročníka. Najlepší štyria riešitelia z každého ročníka našej školy boli:

7. ročník 8. ročník 9. ročník
Poradie Súťažiaci Poradie Súťažiaci Poradie Súťažiaci
8. miesto Jevčák Dávid 5. miesto Fedorčák Matúš 6. miesto Vasiľová Tina
21. miesto Hužička Pavol 6. miesto Telepčáková Kristína 6. miesto Ruják Dávid
21. miesto Hobľák Branislav 7. miesto Kriška Samuel 8. miesto Feňko Šimon
22. miesto Puškárová Natália 7. miesto Sokolovič Sebastián 8. miesto Kalanin Matúš
Prečítané 998 krát