Naše stránky používajú súbory cookies.

piatok, 28 február 2014 11:35

Dobrodružná rodinná dovolenka

Napísala
Ohodnotiť túto položku
(4 hlasov)

Dobrodružná rodinná dovolenka– bola súťažnou témou prác druhej kategórie celoslovenskej súťaže vo vlastnej tvorbe /teda žiakov od 10 do 12 rokov/ v rámci 22. ročníka projektu Európa v škole. Žiaci mali možnosť s odstupom času zaspomínať si na momenty prežité s rodičmi počas voľných /víkendových či prázdninových/ chvíľ.

V rámci tried vyššie postupovali také práce, ktoré mali „kvetnaté“ názvy, domyslené nápady v rámci zápletky, šikovné obraty deja, a nenápadné - priam prekvapivé rozuzlenia. Každá – aj najjednoduchšia udalosť, ktorá sa zdá „ akože o ničom,“ sa premenila na peknú prácu, pokiaľ žiaci vedeli majstrovsky narábať so slovom. A my „náhradných“, kultivovaných slov, slovných prešmyčiek či hravých novotvarov máme – vďaka nášmu pestrému spisovnému jazyku – dosť. Snáď viac nám chýbajú spoločné dovolenky.

Poniektoré deti z našej školy mali hlavne dar vyjadrovania sa a chuť niečo napísať, a tak z takmer 60 prác z okresu získali 2. miesto vo vlastnej tvorbe na horeuvedenú tému dve žiačky. Sú to:

Karin Kudláčová z 5.a a Emma Zvalčáková zo 6.b

Dievčatám blahoželáme a veríme, že v písaní budú pokračovať!!!

{fcomment}

Prečítané 1370 krát