štvrtok, 07 marec 2013 20:13

Súťaž Jazykový kvet – Language flower

Napísala
Ohodnotiť túto položku
(5 hlasov)

Dňa 5.marca sa 43 žiakov 1.stupňa našej školy zúčastnilo celoslovenskej akreditovanej postupovej súťaže v cudzích jazykoch – Language flower – Jazykový kvet v semifinálovom krajskom kole v Prešove.

Vyštartovali sme skoro ráno autobusom s trochou trémy, ale dobrou náladou. Súťaž začala o 9:00 v Knižnici P.O. Hviezdoslava na Hlavnej ulici. Súťažilo sa v dvoch kategóriách - poézii & próze a dramatizácii. Ako prví sa v dramatizácii predviedli žiaci 4.B triedy s ruskou rozprávkou Baba Yaga, ktorú odohrali, samozrejme, v angličtine. Pred porotou ich vystriedala 3.A s divadielkom Pilgrims Fathers. Nasledovali žiaci 1.A triedy so scénkou Ready, steady, go! Ich roztomilý výkon vyčaril porote úsmev na tvári. Žiaci 2.B sa predstavili ako Easter Bunnies na jarmoku. Vystupovanie našej školy ukončili prváčikovia z 1.B s rozprávkou – Who´s in the house. V kategórii poézie& prózy bojovali Denis Maroš Pavlinský z 2.A s básňou The bear on the stairs a Ivanka Švigárová zo 4.B s prózou Cinderella. Všetci naši žiaci podali výborné výkony, na ktoré môžu byť právom hrdí. Dôkazom toho je aj hodnotenie poroty. Do krajského finále postupujú žiaci 4.B a ich Baba Yaga, žiaci 3.A s Pilgrims Fathers, prváci z 1.A a Denis M. Pavlinský s prednesom. Finále sa zúčastníme 11.apríla, tak držte palce. :-)Na žiakov sú hrdé aj pani učiteľky, ktoré ich pripravovali a spolu s nimi sa zúčastnili súťaže: Mgr. Alena Alexovičová, Mgr. Ivana Čepová, Mgr. Jana Feiglová Koudelková a PaedDr. Jana Antalová. Vedeniu školy ďakujeme za poskytnutý autobus :-)                                                                                                                                                     Autorka článku: PaedDr. Jana Antalová

V tomto video je len ukážka z niektorých divadielok:

Jazykový kvet from Ivana Čepová on Vimeo.

Prečítané 1332 krát