pondelok, 10 február 2014 00:00

Prvýkrát v školskej knižnici

Napísala
Ohodnotiť túto položku
(6 hlasov)

V mesiaci januári naši prváci z 1.a - b - c - d triedy, spolu so svojimi triednymi učiteľkami, po prvýkrát navštívili školskú knižnicu.

V "Kráľovstve kníh" ich privítala pani učiteľka Selecká, vedúca školskej  knižnice. Žiaci sa dozvedeli, ako sa môžu stať jej čitateľmi, ako sa v knižnici správať, ako knihu vyhľadať, ako sa starať o vypožičané knihy a kedy ich treba vrátiť. Dvere školskej knižnice sú otvorené každý utorok v čase od 13.30 hod. - 16.00 hod. Všetci pozorne počúvali nové informácie, kládli zvedavé otázky a keďže podujatie sa uskutočnilo v knižnici, z rôznych kníh prečítali krátke úryvky, či básničky. Išlo im to veľmi dobre. Dokázali, že čítať už vedia, a tak im nič nebráni, aby si tu z množstva kníh každý našiel to, čo ho zaujíma. Dokonca sme si zaspievali aj pesničku, v ktorej sa hovorí, že "... kniha je náš kamarát, tak ju chráň a maj ju rád."
Celkom na záver sme sa všetci preniesli do rozprávkového príbehu o víle, macoche a jej dvoch dcérach. Na príbehu žiaci  vzájomne spolupracovali, dotvárali jeho záver. Už teraz sa tešíme na ich ďalšiu návštevu. Takže : "Do čítania, kamaráti."

Prečítané 1726 krát