Naše stránky nepoužívajú žiadne reklamné, analytické alebo iné, súkromie ohrozujúce cookies. Žiadne cookies sa nezdieľajú s tretími stranami. Stránky používajú iba cookie nevyhnutné pre fungovanie prihlasovania. Je dočasné, po zatvorení prehliadača sa odstráni.

štvrtok, 04 máj 2023 10:45

Stavanie mája

Napísala
Ohodnotiť túto položku
(4 hlasov)

Máj - mesiac lásky. Máj - mladý stromček, ktorý symbolizuje príchod jari či prítomnosť vydajasúcej devy v dome. 3. mája sme aj v našej škole spoločne oslávili príchod jari postavením mája.

Počas 3. vyučovacej hodiny sa naše školské ihrisko premenilo na miesto plné farieb, hudby, tanca, spevu - spoločne sme si pripomenuli folklórne tradície, preto nechýbali ani krásne tanečnice a speváčky oblečené v krojoch. Za tónov akordeónu a ľudového spevu žiačok i učiteliek jednotlivé triedy vyzdobili briezku farebnými stuhami. Na záver sme si spoločne zatancovali a slávnostný sprievod umiestnil ozdobený máj pred budovou školy.

Prečítané 499 krát