Naše stránky nepoužívajú žiadne reklamné, analytické alebo iné, súkromie ohrozujúce cookies. Žiadne cookies sa nezdieľajú s tretími stranami. Stránky používajú iba cookie nevyhnutné pre fungovanie prihlasovania. Je dočasné, po zatvorení prehliadača sa odstráni.

štvrtok, 15 december 2022 13:29

Pasovačka našich piatakov

Napísala
Ohodnotiť túto položku
(2 hlasov)

Sľubujem pred týmto slávnostným zhromaždením, že pre našu školu budem iba potešením. Budem sa učiť, poctivo študovať a do školy pravidelne a načas chodievať.

 

A že školu našu radi máme, jej dobré meno verne zachováme. Tak na svoju česť SĽUBUJEME.

Takýto slávnostný sľub zložili naši žiaci piatych ročníkov na pasovačke, ktorá sa uskutočnila 1.decembra v priestoroch školskej telocvične. A veruže to bola poriadna pasovačka - so všetkým, čo k tomu patrí. Nechýbal kráľ, kráľovná, šašo, bubeník, ba dokonca nás počas tejto „rozprávkovej" udalosti sprevádzal aj priateľský dráčik. 

Naši piataci to však nemali celkom jednoduché. Aby mohli byť pasovaní za skutočných obyvateľov druhého stupňa, museli prejsť niekoľkými skúškami a obstáť v nich, čo sa im aj podarilo. A tak, ako to už v rozprávkach býva, všetko malo šťastný koniec a v závere tejto výnimočnej udalosti boli kráľom a kráľovnou slávnostne pasovaní za druhostupniarov.

Čo dodať - GRATULUJEME!!!

Prečítané 344 krát