Naše stránky používajú súbory cookies.

streda, 10 november 2021 08:41

Čarovná jeseň u nás

Napísala
Ohodnotiť túto položku
(5 hlasov)

Pre každého školáka je jeseň symbolom začiatku nového školského roka. No nielen tým je jedinečná... jeseň je čarovné obdobie. Príroda nám odovzdáva svoje plody a ohuruje nádhernými farbami, počasie prekvapuje svojou nepredvídateľnosťou.

Všetky krásy tohto ročného obdobia naši žiaci preniesli aj do priestorov a okolia školy prostredníctvom svojich výtvorov na tému "jesenné variácie".

Veselé tekvice, strapatí ježkovia a usmievavé strašiaky pred vstupom do budovy školy priťahujú pohľady okoloidúcich. A keď nahliadnete dnu, dych vám vyrazí majestátny jeleň, ktorý ticho stráži vestibul školy. Postupne vám zrak padne na množstvo malých i veľkých výtvorov, ktoré symbolizujú jeseň. Do výroby týchto jesenných dekorácií sa zapojili celé triedy i žiaci individuálne, dokonca svojimi nápadmi prispeli aj rodičia. Vďaka šikovnosti a fantázii všetkých pred našimi očami ožívajú šišky, gaštany, orechy, tekvice či  konáriky, vetvičky, slama a pestrofarebné lístie.

Motiváciou pre vytvorenie takejto výzdoby bolo určite aj vyhlásenie školskej súťaže o najkrajšiu dekoráciu na tému "jesenné variácie". Tentoraz o víťazoch rozhodovali učitelia i žiaci. Žiacka porota, ktorú tvorili členovia žiackej rady, hlasovali takto: 1. miesto - Strašidelný pavúk z 9. A, 2. miesto - Čiernobiela zubatá tekvica z 9.D, 3. miesto - Drevená rodinka spod dáždnika z 2.C. Odborná porota - členovia pedagogického zboru - sa po neľahkom rozhodovaní dohodli na takomto výsledku: 1. miesto - Majestátny jeleň z 5. C, 2. miesto - Zajačia rodinka z 3. C, 3. miesto - Drevené tekvice zo 4. C.

Víťazom gratulujeme, čaká na nich sladké prekvapenie. Zároveň všetkým zúčastneným patrí veľké poďakovanie za ich nápady, ochotu a čas strávený výrobou originálnych jesenných dekorácií. Užime si spolu ešte pohľad na ne!

Víťazné práce:

 

Ďalšie práce:

 

Prečítané 258 krát

Najnovšie od Mgr. Veronika Krišková