Naše stránky používajú súbory cookies.

streda, 29 september 2021 10:56

Keď sa rodí život

Napísala
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Obvodná poľovnícka komora v Humennom, zorganizovala pre žiakov prvého a druhého stupňa základných škôl v okresoch Humenné, Snina a Medzilaborce súťaž s názvom „Keď sa rodí život“.

Úlohou žiakov bolo nakresliť, namaľovať, prípadne vytvoriť z rôznych materiálov obrázok, ktorý priblíži jarné prebúdzanie života v prírode. Edukatívny charakter tejto aktivity mal za cieľ u detí rozvíjať tvorivého ducha a podporiť kladný vzťah k všetkému živému. Výtvarné zobrazenie emocionálneho prepojenia s prírodou je dobrou motiváciou k jej poznávaniu a k jej ochrane. Do súťaže sa zapojilo 219 žiakov s prácami, ktoré prekypovali fantáziou a nádhernými rôznorodými pohľadmi na fascinujúci svet prírody. Spomedzi všetkých žiakov sa prvenstvo zrodilo na našej škole. Žiak Tobias Briľak z 3.A  triedy sa umiestnil na 1.mieste so svojou kolóniou mravcov a ich humorne podaným zrodom života. Dotvoril ho krásnym mraveniskom a porotu zjavne zaujal. Čestné uznanie získala aj ďalšia žiačka Liliana Šidlovská z 3.A, ktorá vytvorila nádherné labutie hniezdo. Slávnostné vyhodnotenie sa konalo dňa 15.7.2021 v zasadačke MsÚ. 

Všetky práce sú vystavené v priestoroch Vihorlatského múzea v Humennom, kde si ich môžete pozrieť od 27. 9. do 30. 11. 2021. 

Obom srdečne gratulujeme !

Prečítané 186 krát