Naše stránky nepoužívajú žiadne reklamné, analytické alebo iné, súkromie ohrozujúce cookies. Žiadne cookies sa nezdieľajú s tretími stranami. Stránky používajú iba cookie nevyhnutné pre fungovanie prihlasovania. Je dočasné, po zatvorení prehliadača sa odstráni.

streda, 26 február 2020 18:46

Unicef na našej škole

Napísala
Ohodnotiť túto položku
(1 Hlasovať)

Aj v tomto školskom roku sa naša škola aktívne zapája do projektu „Škola priateľská k deťom“. Program sa plne odvíja od myšlienky Dohovoru o právach dieťaťa.

Vzdeláva, vychováva a nabáda k uplatňovaniu práv dieťaťa – deti, pedagógov, rodičov iných partnerov škôl. Cieľom programu je, aby činnosť školy bola vykonávaná s pochopením pre deti, v ich záujme a za ich spoluúčasti. V rámci projektu plníme rôzne aktivity, ktoré sú zamerané na pomoc deťom, ktorých krehká duša zápasí s každodenným nedostatkom. Sme nesmierne radi, že sme dňa 24. 2. 2020 na pôde našej školy mohli privítať pani riaditeľku organizácie Unicef Máriu Sliacku. Ako humanitárna pracovníčka pracovala v krajinách postihnutými vojnovými konfliktami. Prišla medzi našich žiakov, aby im porozprávala o osudoch ťažko skúšaných detí vo svete, o ich neľahkých životných podmienkach a o chýbajúcich základných životných potrebách akými sú voda, potraviny, zdravotné potreby, ako aj o potrebách vzdelávania detí, o obetiach násilia. Celá návšteva sa niesla v priateľskom duchu, deti so záujmom a nadšením počúvali a následne sa zapájali do diskusie. Už teraz sa všetci tešíme na ďalšiu spoluprácu!

Prečítané 852 krát