Naše stránky používajú súbory cookies.

sobota, 04 máj 2019 12:12

FTZ: Deň narcisov: „Na koho myslíš,…“

Napísala
Ohodnotiť túto položku
(1 Hlasovať)

Deň, keď si na oblečenie pripíname žltý kvet narcisu ako symbol spolupatričnosti s ľuďmi bojujúcimi s rakovinou, pripadol tento rok na 11.4.2019.

Priestory našej školy sa naplnili vôňou nádeje a spolupatričnosti. V rámci Farebného týždňa zdravia, stali sme sa súčasťou veľkého a jedinečného projektu - Dňa narcisov. Žiačky, dobrovoľníčky v žltých tričkách našej školy ponúkali žltý kvietok nádeje za dobrovoľný finančný príspevok, žiakom aj ľuďom v  uliciach nášho mesta. Spolu sme vyzbierali 520,70. Zo srdca ďakujeme každému, kto prispel! Zároveň sme sa zapojili aj do kultúrneho programu, ktorý organizovala SZUŠ Múza pri Fontáne lásky. V programe účinkovali žiačky tanečného krúžku FLAME a trieda 4.B pod vedením pani Vatahovej. Aj keď bolo chladné počasie deťom nič nebránilo, aby svojou energiou rozprúdili krv vo svojich žilách nielen sebe, ale aj prítomným divákom. Téma Dňa narcisov -  „NA KOHO MYSLÍŠ, KEĎ SI PRIPÍNAŠ NARCIS?“ naznačuje, že za každým narcisom je príbeh. Veríme, že raz sa o tejto chorobe nebude tak často hovoriť a čoraz menej bude ľudí s touto chorobou.

Prečítané 151 krát