Naše stránky používajú súbory cookies.

štvrtok, 02 máj 2019 18:29

FTZ: Zábavné popoludnie ,,Hravo – zdravo“

Napísala
Ohodnotiť túto položku
(1 Hlasovať)

V rámci Farebného týždňa zdravia sme pre žiakov 1.stupňa pripravili aktivitu Hravo – zdravo.

Zábavným spôsobom sme chceli upozorniť žiakov na dôležitosť a základné pravidlá zdravého životného štýlu. Spolu súťažilo 77 žiakov, ktorí boli rozdelení do 7 skupín. Zvolili si názov tímu a rozbehli sa spoločne preskúmať 7 tajomných úloh.

Pani Alexovičová - relaxácia. V úvode sa žiaci dozvedeli ako je dôležité pre naše zdravie naučiť sa v živote oddychovať a relaxovať, hlavne ak máme za sebou náročné obdobie, stres, veľa povinností. Potom si žiaci ľahli na koberec a započúvali sa do zvukov relaxačnej hudby a riadenou  meditáciou si počas 10 minút uvoľňovali celé telo, myseľ. 

P.uč. Kucerová a Hudačeková - ochutnávka jedál. Žiaci so zaviazanými očami ochutnávali jednotlivé pochutiny a na základe vône a chuti určovali, o akú potravinu ide a hlavne, či je zdravá alebo nezdravá. Ochutnávali rôzne druhy ovocia, zeleniny, pečivo, ale tiež niečo nezdravé, ako napríklad čokoládu alebo čipsy. 

P.uč.Čepová a Luksajová - strukoviny. Úlohou žiakov bolo strukoviny roztriediť, správne ich pomenovať a vytvoriť pekný obrázok zo strukovín.

P.uč. Závodska a Antalová – 1. pomoc. Žiaci boli v úvode oboznámení s dôležitosťou a významom poskytnutia 1.pomoci v prípade ohrozenia života človeka. Odpovedali na súťažné otázky týkajúce sa dôležitých telefónnych čísel v prípade záchrany človeka alebo majetku a správneho poskytnutia 1.pomoci pri krvácaní z nosa, ľahkej odreniny, či  uštipnutia včelou alebo kliešťom. Praktickými ukážkami si overili svoje vedomosti a zručnosti poskytnutia 1.pomoci pri zlomenine ruky, masáži srdca a umelom dýchaní. 

P.uč.Bačovčinová a Cerulová – ryby. Žiaci si overili vedomosti o morských a sladkovodných rybách, ale aj či poznajú časti tela rýb. Zaujímavou aktivitou bolo chytanie rýb, kde si mali možnosť vyskúšať svoju šikovnosť.

P.uč.Meňoščíková a Bacáková – ovocie a zelenina. Úlohou žiakov bolo správne pomenovať a chuťou, vôňou a hmatom určiť správny druh zeleniny a ovocia.

P.uč.D.Horvátová a Vatahová –šport. Žiaci zdolávali prekážky vo vymedzenom priestore v časovom limite. Zároveň si vyskúšali koľkoktát dokážu nadhadzovať tenisovú loptičku. Zábavné popoludnie ubehlo rýchlo a víťazom sa stal tím Veselí žiaci. Blahoželáme.

Prečítané 108 krát