Naše stránky používajú súbory cookies.

štvrtok, 07 marec 2019 20:02

Úsmev na tvári ,,Iskierka priateľstva“ rozžiari

Napísala
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Medzinárodný týždeň priateľstva si 68 prvákov na našej škole pripomenulo tak trochu netradične – Iskierkou priateľstva.

Netušili čo ich čaká a možno aj preto tak trochu bojazlivo prichádzali do vestibulu školy, kde na nich čakala ceruzka Zuzka. Už tradične sa s prvákmi stretáva v týždni priateľstva, aby sa dozvedela od prvákov čo všetko vedia o priateľstve. A prváci rozprávali zo svojich skúseností ako si navzájom pomáhajú, spolupracujú, usilujú sa robiť jeden druhého lepším, vedia odpúšťať, na zlé zabúdať atď. A konečne nastal čas keď spoznali Iskierku priateľstva, ktorá spočívala v odovzdaní pozdravu stisknutím pravej ruky držiaceho sa kamaráta. Prváci napäto a v tichosti očakávali návrat pozdravu (stisku) do rúk pani učiteľky. Podarilo sa. Pesničkou Mám ručníček, mám... a krásnou hviezdičkou si posúvali kamarátstvo ďalej. A to nie je všetko. Každá trieda si zhotovila reťaz priateľstva zo svojich portrétov, ktorú si spoločne zviazali a tá stala sa súčasťou výzdoby našej školy.

Veríme, že táto tradícia aj tento rok splnila svoj účel a zanechala v očiach našich prvákov veľa radosti a dojmov. Želáme im mnoho úspechov, dobré pani učiteľky a veľa skvelých kamarátov.

Prečítané 187 krát