Naše stránky používajú súbory cookies.

nedeľa, 09 december 2018 15:39

Hrou proti AIDS

Napísala
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

AIDS - slovo, ktoré pred rokom 1982 ešte nikto nepoznal, je teraz v ústach všetkých.

Rozpráva sa, píše sa o ňom, no stále je okolo neho veľa nezodpovedaných otázok. Otázok, ktoré sa týkajú nás všetkých. Je to jedna z chorôb, ktorá priniesla do našich životov veľké množstvo strachu, odporu, spoločenských aj zdravotníckych chorôb.
Každý rok sa tisícky ľudí nakazia, tisícky ľudí zomrú. U tisícok ochorenie prepukne do AIDS. “Ale mne sa to nemôže stať,” myslí si každý. “Som príliš mladý.” “Nie som homosexuál.” “Nepichám si drogy.” “mám sex len s jedným partnerom.” “Nie sme v Afrike, ani v Amerike, AIDS sa Slovensku určite vyhýba.”
OMYL. HIV si nevyberá. Postihuje mužov aj ženy bez ohľadu na vek, rasu a sexuálnu orientáciu.
Môže sa ním nakaziť každý. To je zlá správa, ale našťastie vieme, ako sa prenáša a ako sa pred ním chrániť.
Zdravotný štýl obyvateľstva sa v poslednom desaťročí zhoršil, vzhľadom na možnosti, ktoré nám ponúka čoraz vyspelejšia civilizácia. Naše životné prostredie je ovplyvňované a v nemalej miere aj poškodzované produktmi ľudskej činnosti, ako sú technologické procesy, výroba, životný štýl.
Aj v tomto roku sa deviataci našej školy zapojili do tvorivej aktivity – HROU PROTI AIDS - priamou účasťou v RÚVZ v Humennom, aby získali čo najviac informácii o danom víruse HIV a chorobe AIDS, pretože, ak chceš bojovať proti nepriateľovi, musíš ho poznať!

Prečítané 172 krát