Naše stránky používajú súbory cookies.

nedeľa, 09 december 2018 15:24

Povedzme spolu NIE drogám

Napísala
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Tretí novembrový týždeň, ako aj po iné roky, patril Európskemu týždňu boja proti drogám.

V poslednej dobe sa čoraz častejšie stretávame s pojmom drogy, narkománia, toxikománia, závislosť. My však vieme, že tieto slová sa spájajú s tým, čo je pre nás veľmi nebezpečné. Čo je pre naše zdravie škodlivé a čo ohrozuje život nielen postihnutého, ale aj ľudí v jeho okolí. Musíme sa však zmieriť s tým, že drogy okolo nás boli, sú a budú. Ako teda máme proti tomu bojovať, aby sme sa s nimi nedostali do kontaktu? Často sa pýtame sami seba, prečo droga existuje? Načo je? Odkedy je? No na tieto otázky sa nedá presne odpovedať. My však vieme, že za každou drogou sa skrýva mnoho trápenia, mnoho ukončených ľudských životov, mnoho sĺz a mnoho strašných nocí. Je nevyhnutné informovať a vzdelávať naše deti a mládež o tomto pálčivom probléme a upozorniť ich na nebezpečenstvo, ktoré užívanie drog prináša.
A tak tretí novembrový týždeň patril celoškolskej akcii “Povedzme spolu NIE drogám” pod záštitou Školy podporujúcej zdravie.
V spolupráci s občianskym združením Slovensko bez drog sa naši žiaci  5. - 6. ročníka (v utorok 13. 11.) a 7. - 8. ročníka (v stredu 14. 11.) aktívne zúčastnili interaktívnych tvorivých prednášok s protidrogovou tematikou zameranou predovšetkým na sprístupnenie faktov a pravdivých informácií o drogách a ich účinkoch, ako aj o tom, prečo a ako drogy škodia.

Prečítané 174 krát