Naše stránky používajú súbory cookies.

Vytlačiť túto stránku
piatok, 12 október 2018 17:55

Zber papiera

Napísala
Ohodnotiť túto položku
(1 Hlasovať)

Aj v tomto školskom roku počas mesiaca október sme sa rozhodli, že budeme opäť nápomocní vo vzťahu k našej prírode, k nášmu životnému prostrediu. Každoročne v októbri a v apríli sa naša škola úspešne zapája do zberu papiera, ktorého výsledkom je vždy záchrana niekoľkých desiatok stromov.

Len pre zaujímavosť, 1 tona starého papiera naozaj zachráni až 17 stromov, ktoré sú pre nás okrem iného aj zdrojom kyslíka.

Tohtoročný októbrový zber papiera sa uskutoční v dňoch 17., 18. a 19. októbra 2018, čiže v stredu, štvrtok a piatok, a to od rána od siedmej v priestoroch parkoviska za školskou jedálňou.

Prosíme Vás, aby ste starý papier nosili naozaj dobre zviazaný a samotné kartóny sa odoberať nebudú. Aj v tomto roku vás odmena neminie – na prvom stupni deti dostanú za vyzbieraný papier peniažky do triedneho fondu a na druhom stupni majú žiaci možnosť získavať starých známych žolíkov. Naviac, na prvé tri víťazné triedy v rámci celej našej školy čaká aj špeciálna sladká odmena. Takže milé deti, využite tento slnečný víkend aj na menšie jesenné upratovanie, vypratajte v pivniciach, vo vchodoch, či v ockovej garáži starý papier, aby ste ho od stredy mohli nosiť do školy.

Prečítané 384 krát