Naše stránky používajú súbory cookies.

Vytlačiť túto stránku
nedeľa, 30 september 2018 22:00

Zúčastnite sa Európskeho týždňa programovania 2018

Napísala
Ohodnotiť túto položku
(5 hlasov)

Zúčastnite sa na iniciatíve Európskej Únie - Európsky týždeň programovania 2018 (EU Code Week 2018). Týždeň programovania ponúka všetkým študentom a učiteľom možnosť využiť bezplatné príležitosti odborného rozvoja, učebné materiály, medzinárodné výzvy a možnosti vzájomnej výmeny.

Základná gramotnosť každého človeka v súčasnosti by mala zahŕňať pochopenie programovania a rozvoj základných schopností súvisiacich s riešením problémov, spoluprácou a analytickými zručnosťami.

Ak potrebujete pomoc, alebo radu, obráťte sa na veľvyslanca ETP: https://codeweek.eu/ambassadors?country_iso=SK  , prípadne na jedného z vedúcich učiteľov Týždňa programovania 2018, pani učiteľku Mgr. Ivanu Čepovú.

Nezáleží na tom, či ste už zbehlí v programovaní, môžete jednoducho usporiadať hodinu v triede, deň otvorených dverí alebo podujatie vo vašej škole. Nájdite dátum a zaregistrujte svoju aktivitu na uvedenej mape: https://codeweek.eu/add

Pomocou týchto nástrojov sa môžete zoznámiť s programovaním pred tým, ako ho predstavíte svojim študentom: https://codeweek.eu/resources/

Ak by ste chceli zoznámiť svojich žiakov s programovaním, pomôžu vám školiace moduly, ktoré vám pomôžu začať. Nemusíte mať žiadne predchádzajúce skúsenosti: https://codeweek.eu/training

Európskeho týždňa programovania sa môže zúčastniť ktokoľvek: deti, žiaci, študenti, mládež, dospelí, seniori, rodičia, učitelia, knihovníci, podnikatelia atď., ktorí môžu organizovať a zúčastňovať sa na programovacích podujatiach. Dôležité je priblížiť programovacie zručnosti a digitálnu gramotnosť komukoľvek, a to zábavným a pútavým spôsobom.

Aj v našej škole pripravujeme pre našich žiakov aktivitu pod názvom Scratch v našej škole. Žiakom bude predstavené programovanie v Scratch, 6-7 roční žiaci si vyskúšajú aplikáciu ScratchJr, tí starší sa pokúsia v prostredí Scratch vytvoriť vlastné projekty. O tejto aktivite budeme informovať.

Prečítané 355 krát