Naše stránky používajú súbory cookies.

piatok, 22 december 2017 09:12

Tri zlaté kľúče mesta Humenné

Napísala
Ohodnotiť túto položku
(1 Hlasovať)
8. decembra v CVČ Dúha sa uskutočnila súťaž Tri zlaté kľúče mesta Humenné. Tento projekt bol realizovaný vďaka podpore mesta Humenné a ZŠ Dargovských hrdinov pri príležitosti 1. písomnej zbierky o našom meste.

Piatkove zábavné predpoludnie sa nieslo v znamení rôznych aktivít spájajúcich štvrtákov zo 7 zapojených škôl na území nášho mesta. Tri zlaté kľúče symbolizujú minulosť, prítomnosť a budúcnosť, ktorú máme vo svojich rukách, dôkazom čoho je aj erb nášho mesta.

Celou súťažou nás sprevádzali dve moderátorky René a Karin, žiačky 9.A triedy. Súťažné aktivity mali 6 kôl a boli zamerané na históriu a súčasnosť nášho mesta a blízkeho okolia, známe osobnosti, športové disciplíny, či znalosť nárečových slov. Farebne odlíšené tímy si preverili staré známe "V jednote je sila!" a zistili, že postaviť erb mesta zo 16 kociek nie je vôbec ľahké. Niektorí to zvládli za 2 minúty, iným to trvalo až 9 minút. Tu sa ukázalo ako žiaci zvládajú kooperáciu a prácu v tíme.

O zábavu sa postarali aj talentovaní žiaci našej školy predvedením svojho umeleckého nadania v tanci, či speve moderných a ľudových piesní. Počas páuz medzi jednotlivými kolami si mohlo zasúťažiť aj publikum, a tak získať sladkú Mikulášsku odmenu. Súťažiaci v každom kole získavali nielen body, ale aj symbolické zlaté kľúče. Hodnotné ceny boli odmenou nielen za preukázané vedomosti, šikovnosť, talent, ale aj za spoluprácu v tímoch. Spomienkou na projekt bol aj odznak pre každého účastníka súťaže "Tri zlaté kľúče mesta Humenné".

Poradie škôl:
1. ZŠ, Pugačevova
2. ZŠ, J.Švermu
3. ZŠ, Hrnčiarska
4. ZŠ, SNP
5. ZŠ, Dargovských hrdinov
6. ZŠ, Kudlovská
7. ZŠ, Laborecká

Pre učiteľov sme pripravili aj metodický materiál zo súťažných aktivít, ktorý môžu využívať pre ďalšiu prácu so žiakmi. Tento projekt tak pomaly uzavrel na sklonku kalendárneho roka bohatý program mesta vytvorený k jeho 700. narodeninám. Veríme, že kooperácia škôl bude úspešná aj v budúcnosti.

Prečítané 387 krát