streda, 15 november 2017 19:57

Strašidielka opäť v škole

Napísala
Ohodnotiť túto položku
(1 Hlasovať)
V posledný októbrový týždeň sa žiaci 1. stupňa stretli už po siedmykrát na zábavnom popoludní so strašidlami – Halloween.
Je to sviatok, ku ktorému neodmysliteľne patria strašidelné historky i strašidelné kostýmy. Deti chodia od domu k domu a volajú: Trick - or -Treat. Tento slogan znamená: "Obdarujte nás, lebo vám niečo vyvedieme". V súčasnosti počas dvoch dní 31.10 na 1.11. si ľudia domy zdobia pavučinami, postavami z hororu a strašidelnými lampiónmi. Dnešná podoba Halloweenu vznikla v Amerike. Írski a škótski prisťahovalci boli predovšetkým protestanti, ktorí neslávili cirkevné Dušičky. Vrátili sa preto k pohanskej verzii sviatku. Íri, ktorí sa do Ameriky prisťahovali najmä v 19. storočí, začali robiť svetlonosov z dýň, namiesto dovtedy tradičnej repy a sviatok sa rýchle medzi ľuďmi udomácnil.

Ani v tomto roku deti nezaháľali a prišli ako upíri, múmie, duchovia, zombíci, príšerky, bosorky, kostlivci, dobré aj zlé čarodejnice. Z niektorých kostýmov išiel poriadny strach. Celé popoludnie sprevádzala halloweenska hudba. Žiaci súťažili v tímoch, kde museli ukázať nebojácnosť, zdolávali úlohy, za ktoré získavali tekvičky. No nechýbalo ani šantenie a tanec. Za vytrvalosť a nebojácnosť boli odmenení diplomom a balíčkom hallowenskych dobrôt. Tešíme sa na ďalšie stretnutie o rok.

Popoludnie pripravili pani učiteľky D. Luksajová a V. Hudáčeková.

Prečítané 181 krát