Naše stránky používajú súbory cookies.

pondelok, 06 november 2017 20:57

Viem, čo zjem - vyvážená strava

Napísala
Ohodnotiť túto položku
(1 Hlasovať)
Vyvážená strava je síce dlhodobo aktuálna a neustále diskutovaná v rôznych médiách, to správne a presné podanie a vysvetlenie určitých skutočností stále absentuje.
Dlhodobé štúdie týkajúce sa zdravotného stavu Slovákov a ich zdravotného stavu sú alarmujúce a signalizujú nárast civilizačných ochorení, ktoré sú spôsobené predovšetkým nesprávnou životosprávou a nesprávnym životným štýlom.

Základ stravovacích návykov získavajú deti a mládež v prostredí rodiny, avšak aj škola ako vzdelávacia a výchovná inštitúcia môže tieto návyky ovplyvniť prostredníctvom aktivít, ktoré v tejto oblasti vyvíja. Aj to bolo jedným z dôvodov, prečo sme sa rozhodli pre realizáciu tohto projektu a dnešným dňom sa začalo povinné kolo prednášok pre II. stupeň, ktoré sme v spolupráci s regionálnym úradom zdravotníctva v Humennom zorganizovali v rámci projektu Viem, čo zjem.

Počas prednášky sa žiaci dozvedeli, čo znamená správny výber potravín, ako by malo vyzerať zloženie vyváženého a zdravého jedálneho lístka ale aj to, aká by mala byť frekvencia ich konzumácie predovšetkým z hľadiska frekvencie vzniku civilizačných ochorení. Prostredníctvom pracovných listov mali žiaci možnosť zistiť nielen chyby vo svojom každodennom stravovaní, ale sa zároveň naučili určiť optimálny podiel potravín vo svojom stravovaní.

Nasledujúcou aktivitou v rámci uvedeného projektu bude druhé kolo povinných prednáškoch, ktoré budú prebiehať pod vedením pedagógov našej školy.

A aby to nebolo len o prednáškach, organizátori pre žiakov pripravili aj zábavné súťaže. Bližšie informácie o uvedených súťažiach získate na: https://www.viemcozjem.sk/pre-skoly/priebeh-projektu//?id=44

Prečítané 500 krát