Templates - bigtheme.net
Full Reviw on best bokkmakers by artbetting.net
nedeľa, 11 jún 2017 10:52

Žiaci ôsmeho ročníka v Škole v prírode

Napísal 
Zhodnotiť tento článok
(9 hlasov)
Tak ako každý rok, aj teraz sme pripravili pre ôsmakov našej školy "Školu v prírode" v rozsahu 5 dní. Za miesto nášho pobytu sme zvolili netradičné miesto na Orave - Hotel Studnička v Námestove, 100 metrov od brehov Oravskej priehrady.

V prostredí nádhernej oravskej prírody, kultúry a tradícií žiaci cez pripravený výchovno-vzdelávací program spoznávali tento kút Slovenska. Školy v prírode sa zúčastnilo 65 žiakov a 5 učiteľov. Celým programom nás sprevádzalo pekné počasie a nespadla na nás ani jedna kvapka dažďa.

1. Deň - čakala nás komplikovaná, ale na jednotku zvládnutá cesta z Humenného do Námestova. Vymenili sme tri vlaky a jeden autobus počas 6 hodín. V prvý deň po obede a ubytovaní sa náš čakala prvá exkurzia - Oravská lesná železnica. Autobusmi sme sa vyviezli do lokality Tanečník, kde je začiatok trasy železničky. Asi 4 km trasa otvorenými vagónmi nás previedla krásnou prírodou na koniec trasy, kde sme si pozreli výhľad na Oravu z miestnej výhliadkovej veže a prezreli expozíciu Goralskej koliby. Večer sme už strávili oddychom na hoteli.

2. Deň - program hovoril, že nás čaká najťažší deň. Výstup na najvyšší vrch Vonkajších Západných Karpát - Babia hora s nadmorskou výškou 1725 m n.m. Začiatok túry bol v obci Oravská Polhora, ktorá je najsevernejšou obcou Slovenska. Odtiaľ sme už videli týčiaci sa kopec so zasneženými ostrovčekmi. Asi po hodine výstupu sme si urobili prestávku v Hviezdoslavovej hájovni. Miesto, kde sa náš básnik inšpiroval a napísal svoje dielo Hájnikova žena. Po výklade a prehliadke expozície v hájovni sme pokračovali vo výstupe. Náročný a strmý terén preveril všetkých nás, učiteľov aj žiakov. Nakoniec po 3 hodinách sme dosiahli vrchol Babej hory. Úžasný výkon, úľava, výhľad a krásne, aj keď veterné, počasie bolo pre nás odmenou. Čakala nás už len cesta naspäť a večer na hoteli.

3. Deň - po náročnom dni, voľnejší program. Už po raňajkách sme sa vydali do obce Oravský Podzámok. Nad obcou sa týči nádherný objekt - Oravský hrad. Odborný výklad sprievodcu nás previedol dolným hradom, stredným hradom a nakoniec aj horným. Prešli sme krásnymi a mohutnými interiérmi ale aj zaujímavými a mnohými interiérmi. Hodinka a pol cez stredovek nám ubehla veľmi rýchlo. Po krátkom nakúpení suvenírov, sme sa už ponáhľali k ďalšiemu cieľu. Po obede sme už čakali na brehu Oravskej priehrady a nastupovali do lode na výhliadkovu plavbu po Oravskej priehrade. Po chvíľke sme zastavili pri brehoch Slanického ostrova umenia, kde sme pozreli expozície umenia, ale aj histórie stavby priehrady. Po nastúpení na loď plavba pokračovala počas nádherného slnečného dňa až do svojho konca. Program sme mali za sebou.

4. Deň - vynútená zmena a nový program. Po zrušení výstupu na vrch Pilsko, sme pripravili ľahší program. Doobeda sme navštívili Múzeum oravskej dediny v Zuberci pod vrchmi Západných Tatier - Roháčmi. Úžasný skanzen s veľkým počtom budov zasadený v nádhernej oravskej prírode. Po hodine a pol priehladky a nákupe suvenírov sme odchádzali k nasledujúcemu a poslednému cieľu našej školy v prírode. Z Námestova sme sa vydali na pešiu túru do obce Klin. V obci Klin na vrchu Grapa sa nachádza najväčšia socha Krista s rozpaženými rukami na Slovensku. Menšia verzia tej z Ria. Hodinová výchadzka, odpočinok, výhľad na celú oravskú panorámu a zostup späť na hotel bolo to posledné, čo sme absolvovali. Večer si žiaci spríjemnili vlastným programom a diskotékou.

5. Deň - zbalenie sa návrat domov do Humenného. Všetko prebehlo hladko, rovnako ako pri ceste tam.

Záverom chceme poďakovať všetkým žiakom za disciplínu, dodržiavanie bezpečnosti a slušného správania počas celej akcie. Všetký učiteľom ďakujeme za spoľahlivú a zodpovednú prácu. Pani zdravotníčke Basošovej za stálu pripravenosť a pomoc. Krásne spomienky dopĺňame o priložené fotografie.

Prečítané 313 krát

Aktivity ŠKD

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14

Z našich projektov

Prev Next

PDW stretnutie eTwinning ambasádorov v B…

PDW stretnutie eTwinning ambasádorov v Bristole

V dňoch 2.11. až 4.11.2017 som sa zúčastnila stretnutia eTwinning ambasádorov v meste Bristol, Spojené...

Návšteva učiteľov z Českej republiky v n…

Návšteva učiteľov z Českej republiky v našej škole

V rámci eTwinningového projektu Čerstvý vítr z hor sa na Slovensku uskutočnila stáž 14. účastníkov...

Robotika súčasťou hodín informatiky

Robotika súčasťou hodín informatiky

Vzdelávanie je proces, ktorý sa v dnešnej rýchlej dobe nemôže zastaviť a ustáliť ani na...

Európsky certifikát kvality pre ďalší ná…

Európsky certifikát kvality pre ďalší náš projekt

Grow In Green bol eTwinningový projekt desiatich európskych krajín, na ktorom naši už bývalí deviataci...

Októbrové týždne eTwinning - zapojte sa …

Októbrové týždne eTwinning - zapojte sa do súťaže!

Zapojte sa do aktivity venovanej Októbrovým týždňom eTwinning! NSS v Žiline vyhlásila výtvarnú súťaž na...

Certifikát kvality aj pre P2P projekt

Certifikát kvality aj pre P2P projekt

Projekt SOS Planet Peer to Peer Learning predstavuje pokračovanie, resp. nadstavbu projektu SOS Planet -...

Ďalší projekt s certifikátom kvality

Ďalší projekt s certifikátom kvality

V minulom školskom roku žiaci 9. ročníka v rámci predmetu Tvorba projektov sa pustili do...

Odovzdávanie cien najlepším školským par…

Odovzdávanie cien najlepším školským partnerským projektom

V piatok 23. 6. 2017 sa uskutočnil už 12. ročník odovzdávania cien najlepším školským partnerským...

Robotický projekt najlepší na Slovensku!

Robotický projekt najlepší na Slovensku!

SOS Planet - a robotics project opäť úspešný. Projekt programu Erasmus plus SOS Planet -...

Mesačný bulletin o našom projekte (máj)

Mesačný bulletin o našom projekte (máj)

Mesiac lásky máj bol pre náš robotický projekt mesiacom poslednej mobility. V našom digitálnom mesačníku...

Mesačný bulletin o našom projekte (apríl…

Mesačný bulletin o našom projekte (apríl)

Ani v apríli projektové aktivity všetkých partnerských škôl neboli prerušené, práve naopak. Projektové tímy prešli...

Mobilita Grécko #2 Deň 5

Mobilita Grécko #2 Deň 5

Mission completed! Skončila posledná robotická výva a posledná mobilita nášho robotického projektu. Môžeme konštatovať, že...

Mobilita Grécko #2 Deň 4

Mobilita Grécko #2 Deň 4

Nálady v medzinárodných projektových tímoch kolíšu podľa toho, ako žiaci zápasia s problémami pri programovaní...

Mobilita Grécko #2 Deň 3

Mobilita Grécko #2 Deň 3

Po včerajšom "oddychovom" dni sa dnes tímy venovali len a len programovaniu tureckej challenge. Vonku...

Mobilita Grécko #2 Deň 2

Mobilita Grécko #2 Deň 2

Po prvom dni v gréckej partnerskej škole nám hostitelia pripravili celodenný výlet na jedno z...

Mobilita Grécko #2 Deň 1

Mobilita Grécko #2 Deň 1

Prvý májový týždeň prebieha posledná mobilita nášho robotického projektu. Turecká challenge v gréckej partnerskej škole...

Naša škola na prestížnom učiteľskom summ…

Naša škola na prestížnom učiteľskom summite v Prahe

8. apríla 2017 sa v Prahe v priestoroch International school of Prague konal v poradí...

Svetový deň Zeme

Svetový deň Zeme

Svetový deň Zeme vyhlásil v roku 1970 ešte ako "Deň Zeme" americký senátor Gaylord Anton...

Mobilita Poľsko #5

Mobilita Poľsko #5

Poľská challenge je za nami. Nové vedomosti, skúsenosti, ale aj zážitky a kamarátstva, úspechy a...

Mobilita Poľsko #4

Mobilita Poľsko #4

Predposledný deň projektovej mobility v partnerskej škole v Krakowe patril programovaniu a ladeniu robotov pred...

The bet365 is best bookmaker in the world.

The Best betting exchange betfair