Naše stránky používajú súbory cookies.

sobota, 10 jún 2017 19:20

Deviataci na rozlúčkovom výlete - Budapešť, Maďarsko, 8. 6 - 9. 6. 2017

Napísala
Ohodnotiť túto položku
(3 hlasov)
V tomto školskom roku sa triedni učitelia 9. ročníka rozhodli usporiadať záverečný a pre našich deviatakov posledný spoločný školský výlet do Budapešti. O tom, že Budapešť patrí medzi najkrajšie európske veľkomestá, sme sa presvedčili už počas prvého dňa, kedy sme spolu s profesionálnou sprievodkyňou absolvovali prehliadku oboch častí tohto veľkomesta.

Po prehliadke námestia nazývaného Námestie hrdinov, ktoré je známe najmä Pamätníkom milénia, ako aj svojou polkruhovou kolonádou, kde sa nachádzajú významné postavy maďarskej histórie na čele s uhorským kráľom Štefanom, sme sa presunuli do historickej časti Pešti s výstupom na prehliadku Baziliky sv. Štefana a pokračovali nábrežím Dunaja a parlamentu. Po presune cez most do časti Buda sme navštívili Rybársku baštu, hrad a kostol sv. Matiáša.

Deň bol veľmi náročný, plný nových vedomostí a zážitkov, a tak ku koncu dňa sa naši žiaci potešili príchodu na hotel a oddychu.

Na druhý deň nás čakala prehliadka Miniverza - interaktívnej výstavy modelov železnice, ktorá našich žiakov aspoň na chvíľu vrátila do ich detských čias a návšteva najväčšieho stredouerópskeho morského akvária Tropikária, ktoré nám vytvorilo priestor pre zážitky v neopakovateľnej atmosfére tropického pásma. Kedže Tropikárium sa nachádza v nákupnom komplexe, ostal čas aj na výtúžený "shopping" (aspoň pre niektorých/niektoré). Veríme, že naši deviataci budú opúšťať našu školu s množstvom pozitívnych spomienok.

Týmto sa chceme poďakovať CK Eurotour Stropkov za výbornú spoluprácu a kompletný manažment celého školského výletu.

Prečítané 842 krát