Naše stránky používajú súbory cookies.

sobota, 30 apríl 2016 21:37

Farebný týždeň zdravia - Trieda hostí triedu

Napísala
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

V rámci Farebného týždňa zdravia sa niektoré triedy 2.a 3. ročníkov zúčastnili aktivity Trieda hostí triedu. Úlohou žiakov bolo vymyslieť nejaké zdravé a chutné jedlo a pohostiť spolužiakov v inej triede.

Žiaci 3.A začali s prípravami už deň vopred. Na vyučovacej hodine čítania vymýšľali zdravé pomazánky z rôznych surovín, ktoré naše telo potrebuje. O tom, že sú tvoriví svedčia aj názvy, ktoré týmto pomazánkam dali. Napríklad Sladká špecialita (s brusnicami), Jakubove prekvapenie, Medvedia špecialita, Tuniak a ja, Vajíčkový sen, Bryndzová pochúťka... Recepty boli hotové. Na druhý deň si žiaci priniesti pripravené suroviny a hotové nátierky natierali na celozrnné pečivo, alebo bagety. Každý svoj tanier s "jednohubkami" ozdobil. Žiaci z 3.A však stále neboli spokojní a tak pripravili pre spolužiakov z 3.B ešte prešmyčky z názvov svojich pomazánok. Dohodli sa, že deti z 3.B začnú hostiť až po vylúštení prešmyčiek. A tak aj bolo - názvy pomazánok boli zistené a začala sa ochutnávka. Pri ochutnávaní deti určovali, ktorá z vylúštených názvov pomazánok to bola :-)

O tom, že boli pomazánky výborné, svedčili prázdne ttaniere na záver. Recepty s pomazánkami nájdete aj na triednom blogu detí z 3.A: http://spoluziaci12.blogspot.sk/2016/04/nase-pomazanky.html

Fotogaléria 3.A:

Žiaci 3.B tiež nezaháľali a pripravili si so svojou pani učiteľkou Antalovou pre žiakov z 3.A ovocné misy. Názvy ovocia pri prezentovaní správne pomenovali v anglickom jazyku.

Fotogaléria 3.B:

Žiaci 2.A tiež neodolali sladkej chuti ovocia a pre spolužiakov v ich ročníku si pripravili ovocné misy.

Fotogaléria 2.A:

Žiaci 2.B s pani učiteľkou Bacákovou si pripravili pre spolužiakov v 2.A a 2.C zdravé ovocné šaláty. Rozprávali sa o význame ovocia pre ich organizmus a po ochutnávke si kreslili pekné obrázky s obľúbeným oovocím.

Fotogaléria 2.B:

Žiaci 2.C hostili spolužiakov s ovocnými taniermi.

Fotogaléria 2.C:

Prečítané 856 krát