Naše stránky používajú súbory cookies.

streda, 27 apríl 2016 18:02

Farebný týždeň - Tajomstvo zdravia

Napísala
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

"Humor je liek, ktorý stojí najmenej a dá sa najľahšie brať." Aj v tomto duchu sa v stredu 13.4. v školskej jedálni konala súťaž "Tajomstvo zdravia".

Naši žiaci si tu v rámci "Farebného týždňa zdravia", ktorý má už na našej škole dlhoročnú tradíciu, mohli preveriť nielen svoje vedomosti o zdravom štýle života, ale aj zabaviť sa a preukázať súdržnosť a bojovnosť pri plnení rôznych zaujímavých aktivít. Do súťaže sa zapojili žiaci 3. až 6. ročníkov, z ktorých sme vytvorili 6 zmiešaných družstiev po 7 žiakov. Tí potom jednotlivo alebo v skupinách súťažili až v ôsmich disciplínach: pohybová hra na postreh, pexeso, ochutnávka zdravých jedál, vedomostná hra, chytanie rýb v rybníku, kvíz, skladanie viet o zdraví... Žiaci napriek zmiešaným družstvám preukázali spolupatričnosť a snažili sa o získanie každého jedného bodu pre svoj tím. Najlepšie sa darilo šiestemu družstvu v zložení: Nina Straková, Anna Fabianová, Pavol Karas, Marián Hujdič, Martina Petrovčinová, Tobiaš Babjarčík, Jana Kopáčová. Víťazom blahoželáme a všetkým zúčastneným, žiakom a aj učiteľom, ktorí pripravovali úlohy, ďakujeme a dúfame, že táto aktivita bola prínosom na ich ceste za zdravím.

Prečítané 786 krát