Naše stránky používajú súbory cookies.

nedeľa, 21 jún 2015 19:51

Stretnutie žiakov 2.A s prezidentom SR

Napísala
Ohodnotiť túto položku
(9 hlasov)

Dňa 15. júna  Prezidentský palác otvoril pri príležitosti 1. výročia inaugurácie prezidenta Andreja Kisku svoje brány a privítal dav návštevníkov. Prezident SR Andrej Kiska sprístupnil verejnosti priestory Prezidentského paláca. Tohto Dňa otvorených dverí sa zúčastnili aj žiaci 2.A triedy so svojou pani učiteľkou Ivanou Čepovou.

Cesta „Čiapočkárov“, ako ich nazval pán prezident, začala už 14. júna. Deti navštívili pekné prírodovedné múzeum a ubytovali sa. Na druhý deň sa už skoro ráno vybrali za pánom prezidentom. Z Humenného mu niesli svoje portréty a básničky, ktoré v škole vymysleli.

Atmosféra v Prezidentskom paláci bola skvelá. Najskôr mali žiaci možnosť  vidieť vystúpenie Čestnej stráže. Potom sa osobne stretli s pánom prezidentom. Napriek zaneprázdnenosti si na nich našiel čas, prečítal si básničky a stále žartoval. Na záver sa s deťmi odfotografoval a obrázky s básničkami si zobral na pamiatku J

Po tomto stretnutí  si žiaci s doprovodom prezreli priestory Prezidentského paláca, na nádvorí si prezreli limuzínu pre oficiálne návštevy a oddýchli si v krásnej Prezidentskej  záhrade.

Keďže deťom do odchodu vlaku zostávalo ešte niekoľko hodín, rozhodli sa, že s p. učiteľkou navštívia Dinopark a ZOO.  Exkurzia bola pre všetkých obrovským zážitkom, na ktorý budú ešte dlho spomínať...

Informácie o návšteve druhákov priniesla aj Pluska: http://www.pluska.sk/spravy/z-domova/prezident-kiska-otvoril-dvere-palaca-vieme-co-ho-takto-rozosmialo.html

 

Video z rozhovoru a vystúpenia Čestnej stráže:

 

Stretnutie s prezidentom from Ivana Čepová on Vimeo. 

Dojmy žiakov – ukážky:

Hana Hurayová

Dňa 15.6. sme boli s našou pani učiteľkou v prezidentskom paláci. Páčilo sa mi tam to vystúpenie, kde vystupovala hradná stráž a všetky tie izby. V každej izbe bolo niečo zlaté. Ja som si myslela, že prezidentská záhrada bude menšia, bola veľmi pekná. Všetci sme si podali ruku s prezidentom a aj sme sa s ním odfotili. Prezident nám dal aj svoj podpis. Všetci sme si domov doniesli veľký zážitok.

Filip Goffa

Keď sme išli do prezidentského paláca, tak sme tam išli preto, lebo bol Deň Otvorených dverí. Najprv nás prekontrolovali, či nemáme nejakú zbraň. Potom sme sa išli pozrieť na vojakov, ktorý cvičili s päť kilovou zbraňou. Potom sme sa už išli pozrieť na prezidenta a dali sme mu básničky, ktoré sme v triede sami vymysleli. Nasledovala prehliadka miestností a boli to: zelený salón, hnedý salón a zlatý salón. Hneď na to sme sa išli občerstviť džúsom. Vonku s nami natočila televízia rozhovor a po ňom sme išli do záhrady, kde sme si posedeli na lavičke a odfotili sa pri červených kvetoch.

Hana Krišková

V pondelok 15. 6. 2015 sa naša trieda 2.A vybrala z hotela Star trolejbusom do prezidentského paláca. Najprv prezreli naše batohy a potom sme sa pozerali na vojakov. Potom sme išli dnu s našou pani učiteľkou. Išli sme po točitých schodoch, až sme došli do izby, kde boli prezidentove ocenenia. Potom sme sa stretli s prezidentom a podali sme mu ruku. Odovzdali sme mu básne a išli sme do prezidentskej záhrady, kde sme dostali nápoj zdarma. Odfotili sme sa pri aute a motorkách. Bola tam aj televízia TA3, ktorej sme poskytli krátky rozhovor.

Artur Samuel Budaj

Keď sme prišli do Bratislavy, videli sme kopu krásnych vecí. Najviac sa mi páčil Prezidentský palác! No ani jeho záhrada nebola na zahodenie! Bolo tam veľa stromov, ale aj kamienkov. Ale aby ste si nemysleli, že sa mi páčila iba záhrada, tak sa mi páčili aj salóny v paláci. Ešte pred tým všetkým, dokonca aj malým deťom prezerali, či nemajú nejaké zbrane. A to takým spôsobom, že na stole bol košík, do ktorého sme si dali kľúče alebo niečo kovové a tí ľudia nám prezreli tašky. Niektorým dievčatám senzor zapípal a to preto, lebo mali vo vlasoch sponku.

Prečítané 1361 krát