Naše stránky používajú súbory cookies.

pondelok, 25 máj 2015 11:20

Čítať, čítať a čítať

Napísala
Ohodnotiť túto položku
(3 hlasov)

2. mája 2015 žiaci 6.b v rámci literatúry navštívili Vihorlatskú knižnicu. Stretli sa v nej na besede s Mgr. Fejkom – právnikom a majiteľom súkromného kníhkupectva.

Cieľom stretnutia bola „hodina pravdy“o knihe, o krásnej i vecnej literatúre. Vypočuli si mnohé múdre rady do života.

V súčasnej dobe, keď elektronické médiá  nahradili prácu s knihou a obmedzili pobyty v knižniciach, je veľmi dôležité si uvedomiť, že kontakt s knihou nám nikto a nič nenahradí. A už to badať. Mnohí žiaci majú veľmi veľký problém povedať pár súvislých viet. Dokonca veľmi chudobne sa vyjadrujú aj o zážitku, ktorý u nich vyvolal nával kladných alebo záporných citov. Zažili niečo pekné, ale nevedia to vyrozprávať alebo popísať tak, aby nás o kráse zážitku presvedčili.

Preto treba čítať, čítať a čítať....Keď to nebudeme robiť, budú nám chýbať slová na vyjadrenie vlastných myšlienok a staneme sa „nemými deťmi spevavých otcov.“

Isté je, že žiakom z ekonomického hľadiska viac vyhovuje vypožičiavanie  než kupovanie kníh. Preto takmer celá 6.b je stálym návštevníkom VK. Knihy sú pre dievčatá, ale i pre chlapcov zaujímavými priateľmi. Pán Fejko sa na stretnutí s deťmi mohol o tom presvedčiť. Ony nechcú, aby lepšiu stránku ich pováh prerástli všedné veci, preto aspoň raz v mesiaci hľadajú radosť, potešenie a šťastie na policiach v knižnici.

Prečítané 952 krát