Naše stránky používajú súbory cookies.

sobota, 16 máj 2015 19:35

Zemplín ,,špiva i hutori,,

Napísala
Ohodnotiť túto položku
(2 hlasov)

17. apríla 2015 sa vo Vihorlatskom stredisku v Humennom rozozvučali nádherné zemplínske ľudové piesne v podaní mladej generácie – detí nášho regiónu.

Tejto krásnej prehliadky zemplínskych ľudových piesní sa zúčastnili aj žiaci našej školy : Samuel Horvát, Nina Adameková, Alex Ferjak a Anna Mária Kurucová ako sólisti a Laura Pločicová, Tamara Rohaľová, Katarína Čerevková ako spevácke trio. Na akordeóne Samka Horváta doprevádzala Natália Mergová. Speváci úspešne reprezentovali našu školu. Spoločne prežili príjemné chvíle s ľudovou piesňou. Príjemným prekvapením v závere nebola len informácia, že všetci postúpili na festival, ale náhodné stretnutie s bývalou finalistkou Superstar - Mandzákovou, ktorá tam prišla za svojím dedkom p. Timkom, ktorý bol v porote.

Prečítané 1060 krát