Naše stránky používajú súbory cookies.

Vytlačiť túto stránku
streda, 10 december 2014 19:37

Prvý krok

Napísala
Ohodnotiť túto položku
(6 hlasov)

Zapamätajte si, že ste taký istý človek ako všetci ostatní a oni sú takí istí ľudia ako vy. S takouto ideou odchádzali do svojich škôl žiaci, ktorí sa 10. 12. 2014 zúčastnili v našej škole na realizácii projektu Prvý krok s podnázvom Deklarácia práv dieťaťa.

Osvojiť si vedomosti, zručnosti, formovanie postojov, ktoré sú dôležité pre výchovu k ľudskej dôstojnosti, k zodpovednosti za svoje konanie, k povinnosti pre zmysluplný život je dlhodobý proces, ktorý sa nikdy nezaobíde bez pomoci všetkých, ktorým na deťoch naozaj záleží. A nám na nich záleží. Preto sme vypracovali projekt a za finančnej podpory Mestského úradu v Humennom sme z Dňa ľudských práv urobili jeden krásny, pohodový a zábavný deň, na ktorý budú účastníci dlho spomínať.

Štvorčlenné miešané družstvá zo ZŠ na Kudlovskej, Pugačevovej, Lesnej ulici a Ulici dargovských hrdinov sa popasovali s testom, ktorý bol odrazom súčasného života. Zdanlivo ľahko riešiteľné úlohy mali svoje „tvrdé oriešky“. Ako život sám. Ale recitátorky ho trochu spestrili, keď odprezentovali „živé príbehy,“ s porušením práv detí./ Ďakujeme p.uč. Majcherovej/. Dalo by sa nad nimi dlho filozofovať, ale čas nás posúval ďalej, k pexesu a k zaujímavým úlohám a požiadavkám žiakov, ktoré by v školách chceli mať splnené. Mnohé boli celkom reálne: aby prestávky boli dlhšie, aby mohli priestory popri škole využívať na strávenie prestávky na čerstvom vzduchu, aby blízke reštaurácie ponúkali počas veľkej prestávky zeleninové šaláty, aby sa odbúralo popoludňajšie vyučovanie, aby každý žiak mal v šatni svoju skrinku... No, čo už. Snáď len, že to bude v blízkej budúcnosti.

Hosťom sa veľmi páčili priestory našej školy a ich výzdoba. Ďakujeme za ne vedeniu školy a p. uč. Horvatovej. Mnohých očarili malé tanečnice, ktorými prekvapila p. uč. Vatahová, ale aj chlapčenský spevácky zbor, ktorý pracuje pod vedením p. uč. Dzurčaninovej. Vďaka vám.

Sme radi, že prvenstvo si odniesli naši hostia zo ZŠ na Kudlovskej ulici. Veď tak sa patrí, dať čo môžeme najprv hosťovi. My sme spokojní s 2. a 3. miestom. Dôležitejšie je to, že sme odchádzali s dobrými pocitmi a s presvedčením, že to nebolo prvé stretnutie o ľudskosti. Až by ste niečo z akcie chceli vidieť, pozrite si nasledujúce vysielanie HNTV.

 

{fcomment}

Prečítané 987 krát