Naše stránky používajú súbory cookies.

štvrtok, 04 december 2014 21:37

Workshop v Portugalsku v meste Guimarães

Napísala
Ohodnotiť túto položku
(6 hlasov)

V dňoch od 06. do 09. novembra 2014 som sa zúčastnila odborného workshopu zameraného na profesionálny rozvoj pod názvom "Closing the gap between school and family: the role of digital Technologies." Workshop sa konal v Portugalsku v meste Guimarães.

Na toto medzinárodné podujatie som bola pozvaná na základe mojej mnohoročnej úspešnej skúsenosti s realizáciou eTwinningových projektov. Podujatia sa zúčastnilo 72 učiteľov z celej Európy, ktorí učia na základnej, alebo strednej škole a taktiež majú dlhoročné skúsenosti s eTwinningom.

Cesta do Portugalska začala už 05. novembra cestou do Bratislavy. V Portugalsku v meste Guimarães sme boli 06. novembra. Ubytovali sme sa a večer nás čakalo uvítanie NSS Portugalska a prednáška „eTwinning: Nový spôsob, ako sa pozerať na školu."

Druhý deň začal ukážkou európskeho projektu o kyberšikanovaní a projektu Pripojenie školy k rodinám prostredníctvom sociálnych sietí. Neskôr sme mali možnosť vidieť ukážky projektu Príklady spolupráce rodiny a školy.  Poobede sme boli rozdelení do 4 skupín. Skupiny sa zúčastňovali rôznych workshopov – pracovali sme s QR kódmi, učili sme sa vytvárať testy, riešili sme testy pomocou mobilných zariadení. Večer sme navštívili mesto Porto, kde nás čakala výborná večera a pekný kultúrny program.

Tretí deň sme mali aktivity s mobilnými zariadeniami vonku. Tiež sme boli rozdelení do skupín a prakticky sme si vyskúšali všetky informácie, ktoré sme sa naučili na workshopoch. Večer každá skupina predstavila svoju prezentáciu, ktorú spoločne pripravila. NSS Portugalska zhodnotila výsledky a zástupca MŠ Portugalska udelil všetkým zúčastnených učiteľom certifikáty. Toto vzdelávacie podujatie bolo pre mňa veľkým prínosom, získané vedomosti a kontakty využijem pri realizácii etwinningových projektov. Do Humenného som pricestovala v pondelok 10.11. o 9,00 hod. Som vďačná NSS v Žiline za túto príležitosť a teším sa na spoluprácu so zúčastnenými učiteľmi a ich žiakmi.


       
{fcomment}

Prečítané 821 krát