Naše stránky používajú súbory cookies.

štvrtok, 23 október 2014 16:17

Slávici z ulice

Napísala
Ohodnotiť túto položku
(3 hlasov)

Hudba a spev sú neodmysliteľnou súčasťou života každého z nás, a preto sme sa na Základnej škole Pugačevovej zúčastnili prehliadky spevákov populárnych piesní domácich i zahraničných interpretov pod názvom „Slávici z lavice“.

Tohtoročné podujatie sa uskutočnilo 16. októbra 2014. „Slávici z lavice“ prilákali 27 hudobne nadaných a talentovaných žiakov z ôsmich humenských základných škôl.

Hudobná prehliadka nás previedla škálou rôznych hudobných skvostov z domácej aj zahraničnej tvorby. Každý súťažiaci nám svojím očarujúcim spevom predviedol jednu pieseň podľa vlastného výberu. Nevyhnutnou súčasťou našej prehliadky bola naša ctená odborná porota. Príležitosť vypočuť si skvelých mladých spevákov s možnosťou hodnotiť ich, si nenechali ujsť predsedníčka poroty Mgr. Nataša Mocáková, vedúca odboru kultúry, športu a mládeže, Mgr. Katarína Rondziková, učiteľka spevu na ZUŠ, Humenné, JUDr. Štefan Koľ, predseda COOP Jednota a PaedDr. Pavlina Kurucová, riaditeľka ZŠ Pugačevova. Rozhodnutím poroty sa jednotlivý súťažiaci zaradili do zlatého, strieborného a bronzového pásma. Našu reprezentovali Laura Pločicová s piesňou Vráť mi tie hviezdy a Tamara Rohaľová s piesňou V sieti ťa mam. Ich výkon porotu zaujal a obidve si vyspievali zlaté pásmo. Každý „slávik“ si za svoj výkon vyslúžil krásny diplom vyhotovený práve pri tejto príležitosti a zároveň každý získal aj hodnotný vecný darček, na ktorý nám finančne prispelo mesto Humenné v rámci dotácií, ktoré poskytuje na kultúrne aktivity. Spoločne prežitý deň plný hudby a očarujúcich speváckych výkonov sa podaril. Speváci boli spokojní so svojimi výkonmi, porotcovia so svojím hodnotením, pedagógovia boli hrdí na svojich žiakov a diváci nadšení z talentov, ktoré sa nám predviedli. Tešíme sa na ďalší , už 3. ročník tejto prehliadky v speve populárnej piesne – karaoke.


        
{fcomment}

Prečítané 1067 krát