Naše stránky používajú súbory cookies.

streda, 16 apríl 2014 15:40

Farebný týždeň zdravia - žltý deň ,,Deň narcisov"

Napísala
Ohodnotiť túto položku
(2 hlasov)

Pred 17 rokmi odštartovala Liga proti rakovine unikátny projekt - zbierku Deň narcisov. Cieľom Dňa narcisov je vniesť problematiku boja proti rakovine ako aj pravdu o súčasnom postavení chorých na Slovensku bližšie k ľuďom - do ulíc, aby sa z choroby nestal strašiak, ale fakt, ktorý ľudí spája.

Deň narcisov sa už tradične koná v apríli každého roka. Jeho symbolom je žltý narcis - kvietok jari a nádeje, ktorý si ľudia pripínajú v tento deň na svoj odev, aby aj týmto spôsobom vyjadrili solidaritu s osobami postihnutými rakovinou. Počas jediného dňa vyrážajú do ulíc miest a obcí dobrovoľníci s pokladničkami, aby mala verejnosť možnosť vhodiť do ne ľubovoľný príspevok a tak sa pridať k veľkej rodine „narciskov". Aj naša škola dobrovoľne prispieva svojimi finančnými príspevkami do pokladničiek, ktoré vďaka žiačkam Ščerbovej, Belcákovej, Polovkovej a Klacikovej putovali po škole a v meste. V tomto roku to bolo 11. apríla 2014. Naša škola, tak ako po iné roky, bola spoločne so súkromnou umeleckou školou Múza spoluorganizátormi tohto humanitného podujatia, ktoré je spojené aj s kultúrnym programom.

Všetko to začalo o 9.00 hodine pri Fontáne lásky. Kultúrny program odštartoval tanečný krúžok Flame, ktorý pracuje pri našej škole pod vedením p. Vatahovej. Predstavil sa tancami, ktoré rozprúdili atmosféru a hlavne vylúdili úsmevy všetkým prítomným. Aj spevácky krúžok Speváčik pod vedením p. Dzurčaninovej navodil svojimi piesňami príjemnú atmosféru. Do programu prispeli aj ďalšie základné školy. Žiaci základných škôl na území Humenného sa zapojili do projektu , ktorý organizovala naša škola pod vedením hlavnej koordinátorky p. Čepovej. Cyklistický chodník na pešej zóne ožil stonožkou, ktorú vyfarbovali deti farebnými kriedami a vlastnými kresbami. Stpnožku, ktorá rýchlo prinesie chorým deťom našu lásku, šťastie a pochopenie. Ochrannú a organizačnú ruku nad nimi držali p. Capová p. Luksajová. Veľké ĎAKUJEM patrí všetkým tým, ktorí sa na tomto dni organizačne podieľali ako aj tým , ktorí prispeli finančným prispevkom pre chorých ľudí na rakovimu. Napriek chladnému počasiu a zubatému slniečku celá humanitná akcia bola pekná a úspešná.

ŽIVOT JE DAR, PRETO AK DARUJEME NIEČO TÝM, KTORÍ TO POTREBUJÚ, DARUJEME IM ŽIVOT.

DEŇ NARCISOV 2014

Škola Suma (€)
ZŠ Dargovských hrdinov 440,10
ZŠ Hrnčiarska 152,05
ZŠ J. Švermu 201,29
ZŠ Kudlovská 99,66
ZŠ Laborecká 70,74
ZŠI Lesná 158,77
ZŠ Pugačevova 91,79
ZŠ SNP 108,7
ZŠ s MŠ Podskalka 38,25
ZŠ Papín 122,78
SPOLU 1484,13

{fcomment}

Prečítané 2515 krát