Naše stránky používajú súbory cookies.

streda, 16 apríl 2014 12:41

Týždeň zdravia - modrý pondelok ,,Tajomstvo zdravia“- súťaž 1.stupňa

Napísala
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Tento školský rok sme sa opäť rozhodli pripojiť k oslave Svetového dňa zdravia - 7.apríla. Je to deň, kedy bola v roku 1948 založená svetová zdravotnícka organizácia, ktorej cieľom je celkové zlepšenie kvality života všetkých ľudí.

O získanie zručnosti a osvojenie si vedomostí o zdraví, vďaka ktorým môžu naši žiaci prežiť život kvalitne a predovšetkým zdravo sme prispeli v dňoch od 7.4.-11.4. 2014 ,,Farebným týždňom zdravia“. Modrý pondelok bol určený pre žiakov 1.stupňa. Tojčlenné družstvá sa zúčastnili vedomostno – zábavnej súťaže ,,Tajomstvo zdravia“. Či naši žiaci žijú zdravo a stravujú sa v súlade so zásadami správnej životosprávy sa mohli otesatovať v krátkom úvodnom teste po ktorom nasledovali zábavné úlohy - krížovky, tajničky, hádanky, osemsmerovky, skladanie pyramídy, reťaze zdravia, skákanie cez švihadlo a mnoho ďalších aktivít. Po sčítaní bodov, porota udelila hlavnú cenu týmto triedam: I.B, II.A, 3.B, 4.C. Všetkým srdečne blahoželáme! Ďakujeme aj dievčatám z 9.A triedy, ktoré ochotne pomáhali pri spomínanej súťaži. Veríme, že aspoň troškou prispel tento tento deň k tomu, aby sme si uvedomovali dôležitosť nášho zdravia, ktoré máme naozaj len jedno.

{fcomment}

Prečítané 2516 krát