Naše stránky používajú súbory cookies.

nedeľa, 16 február 2014 09:59

Valentínka

Napísala
Ohodnotiť túto položku
(4 hlasov)

A kto bol sv. Valentín? Jedna z legiend vraví, že sv. Valentín bol kňaz žijúci v Ríme v 3. storočí.

V tom čase vládol cisár Claudius II, ktorý bol známy svojimi megalománskymi túžbami a krutými vojnovými výpravami. Napadlo ho, že ženatí muži sú slabšími vojakmi, pretože sa musia starať o svoje rodiny, a tak zakázal v krajine manželstvo. Sv. Valentín však napriek zákazu ďalej zasnuboval a oddával zamilované páry. Keď sa to cisár dozvedel, za jeho snahu spájať životy zamilovaných sviatosťou celoživotnej lásky ho dal popraviť.

V dnešnej dobe sa na deň sv. Valentína zamilovaní obdarúvajú valentínkami a ďalšími romantickými darčekmi, aby vyjadrili hĺbku svojich ľúbostných citov.

Tento sviatok má v sebe veľké čaro a aspoň kúsok z jeho posolstva by mal byť v každom dni počas celého roka. Komerčný zámer však posunul sviatok ešte ďalej a „odmeňuje“ aj lásku k mamkám, k babičkám, spolužiakom, p.učiteľkám....

Dnes /14.2./ CVČ Dúha zorganizovalo nádhernú akciu VALENTÍNKA, na ktorej sa mohli prezentovať dievčatá z deviatich družstiev. Medzi nimi nechýbali 5 družstvá z našej školy. Sobotňajší Nový čas o akcii napísal: „ Dievčatám bola ponuknutá možnosť predviesť sa. Na prípravu mali 40 minút. Modelky pripravovali 2 stylistky, ktoré pri výstupe modelky o nej komentovali: čo s modelkou robili, prečo také oblečenie, mejkap, doplnky.“ Porotu zo všetkých dievčat očarili práve dievčatá z našej školy. Prirodzená krása posunula Karin Kudláčovú z 5.a na prvé miesto a Nina Spielmanová z 5.b sa stala prvou vicemiss. Blahoželáme a veríme, že raz z nich budú naozajstné modelky, ktoré očaria aj vedomosťami, jazykmi a všetkým, čo im naša škola ponúka.

{fcomment}

Prečítané 2273 krát