štvrtok, 18 apríl 2013 10:12

Farebný týždeň zdravia: Tajomstvo môjho zdravia

Napísala
Ohodnotiť túto položku
(3 hlasov)

Popri množstve akcií, ktoré sa uskutočnili v rámci Farebného týždňa zdravia, jestvovalo aj písomné zamyslenie sa žiakov 5. – 9. ročníka na tému Tajomstvo môjho zdravia.

Isté je, že všetky tajomstvá sú verejné, len my im nevenujeme svoju pozornosť. Aj keď vieme o zdravom stravovaní veľa, predsa len odpadkové koše v triedach /často aj podlahy/ sú plné obalov od sladkostí a sladených nápojov. Keď už sladké – nech sa páči. Ale popoludní ho treba vybehať. Pekne o tom píše Tamara Rohaľová z 5.b:Rodičia by boli radi, keby som bola na baterky, ktoré by sa dali kedykoľvek vypnúť. Stále som v pohybe. Ja si svoj život bez neho neviem predstaviť. Milujem turistiku, lyžovanie, prechádzky v prírode, ale zo všetkého najviac tanec vo folklórnom súbore, ktorý navštevujem.“

 

O tom istom v  básni Anička Ermová z 5.c takto: „Stačí sa len posnažiť a hneď zrána zdravo žiť. Ruky, nohy rozcvičiť a pyšný na seba byť.“

Asi z reálneho života vám radí Vanesa Michaličová zo 6.b: „Každý deň len telom hýbať, telesnej sa nevyhýbať.“

Nuž takto, milí priatelia. Ale k zdravému životu patrí aj dostatok spánku, ktorý je tajomstvom zdravia u deviata Kobana a ôsmačky Kuľhovej Márie. Jej spolužiačka Kristína Zajcevová tvrdí, že kľúčom k zdraviu je u nej smiech a deň, cez ktorý sa nezasmeje, je pre ňu premárnený.

Čítaním prác žiakov sme objavili dávno objavené, že tajomstvom  zdravia sú: vyvážená a zdravá strava, dostatočný pitný režim nesladených vôd, pohyb a úsmev.

Žiaci súťažili o balíčky zdravia, ktoré vyhrali títo žiaci:

1.Viktória Drugová 5.A

2.Tamara Rohaľová 5.B

3.Olívia Kočišová 5.B

4.Paula Šiňanská 5.B

5.Michaela Horná 5.C

O balíčky zdravia súťažili aj žiaci 1.stupňa. Výhercovia sú:

1. Vanesska Chochoľáková 1.A

2. Ľubka Dická 1.B

3. Šimon Stanko 2.B

4. Erik Barnišin 1.C

5. Zuzka Bickovičová 1.C

Všetkým srdečne blahoželáme !

{fcomment}

Prečítané 2174 krát