Naše stránky nepoužívajú žiadne reklamné, analytické alebo iné, súkromie ohrozujúce cookies. Žiadne cookies sa nezdieľajú s tretími stranami. Stránky používajú iba cookie nevyhnutné pre fungovanie prihlasovania. Je dočasné, po zatvorení prehliadača sa odstráni.

nedeľa, 28 január 2018 11:40

Hviezdoslavov Kubín 2008

Napísala
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Súťaž v umeleckom prednese poézie a prózy pomenovaná podľa velikána slovenskej literatúry Pavla Országa Hviezdoslava je už tradičnou súťažou, do ktorej sa každoročne zapájajú aj naši žiaci. Nebolo tomu inak ani v tomto školskom roku.

7. a 9. apríla sa uskutočnilo školské kolo v recitácii poézie a prózy pre žiakov 2. až 9. ročníka. Zúčastnilo sa ho 38 žiakov.Porota umiestnila súťažiacich na prvých troch miestach a určila tých, ktorí nás budú reprezentovať na okresnom kole tejto súťaže.

V 1. kategórii (2.- 4. ročník) poézia bolo umiestnenie nasledovné:
1. miesto - Soňa Pigulová 4.B
2. miesto - Nina Franková 2.B , Adrián Felcman 2.B
3. miesto - Alžbeta Smoľaková 3.B, Veronika Urbanová 3.C

1. kategória - próza:
1. miesto - Mikuláš Boda 3.A ,Galina Micháleková 4.B
2. miesto - Simona Jasiková 2.B, Sarah Sedlářová 2.B
3. miesto - Eva Fabiánová 3.A, Lívia Harvanová 3.A, Kristína Janková 4.B

V 2. kategórii (5.- 7. ročník) poézia sa porota rozhodla takto:
1. miesto - Paula Palaštová 7.A
2. miesto - Martina Adamová 6.A
3. miesto - Martina Cirbusová 5.B, Tomáš Džupin 6.A

2. kategória - próza:
1. miesto - Gabriela Šutajová 6.A
2. miesto - Kristína Straková 7.D
3. miesto - Mária Derďáková 7.D, Viktor Lukáč 5.B

V 3. kategórii (8. a 9. ročník) poézia bolo umiestnenie takéto:
1. miesto - Mária Mauritzová 8.B
2. miesto - Klaudia Gregorovičová 9.B
3. miesto - Daniela Černegová 8.A, Dominika Malastová 9.B

3. kategória - próza:
1. miesto - Terézia Struňáková 8.B
2. miesto - Martina Stanovčáková 8.B, Adriana Bodová 9.B
3. miesto - Ľudmila Veľasová 8.A

Dňa 30.aprila 2008 sa v priestoroch VOS v Humennom uskutočnilo okresné kolo súťaže Hviezdoslavov Kubín , na ktorú postúpilo a reprezentovalo našu školu 6 žiakov.To , že naši žiaci sú úspešní aj v umeleckom prednese poézie a prózy svedčí aj ich umiestnenie.

V 1. kategórii – próza nás výborne reprezentoval Mikuláš Boda z 3.A triedy, ktorý obsadil 1. miesto a postupuje na krajské kolo tejto súťaže do Starej Ľubovne - 28. 5. 2008. Pripravovala ho PaedDr. Ingrid Závodská.
V 2. kategórii – poézia obsadila Paula Palaštová z 7.A triedy pekné 3.miesto. Pracovala s ňou Mgr. Lýdia Semancová.
V 3. kategórii sme mali úspešné dve žiačky a to: Poézia – Martina Mauritzová, próza – Terézia Struňáková. Obidve sú z 8. B triedy a pripravovala ich Mgr.Jana Makarová.
Zvláštnu cenu poroty získala Gabriela Šutajová z 6.A triedy. Úspešným recitátorom srdečne blahoželáme a želáme veľa dalších úspechov.

Prečítané 1712 krát
Viac z tejto kategórie: « Úspech tanečnej skupiny Flame