Naše stránky používajú súbory cookies.

streda, 10 január 2018 12:02

Namaľujem svoju mamu

Napísala
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Akciu pod názvom Namaľujem svoju mamu, ktorá sa konala dňa 17. 5. 2008 na letisku v Kamenici nad Cirochou, organizovalo občianske združenie Kamenický štvorlístok. Jej cieľom bolo prostredníctvom malieb zapojiť sa do kampane BOJUJ, ktorá je venovaná boju proti rakovine. Šlo o prekonanie slovenského rekordu v maľovaní – „O najväčší súbor obrazov“. Maľovalo sa oplotenie pri letisku, betónová plocha aj hangár. Deti a žiaci MŠ a ZŠ z okresov Humenné a Snina sa mali pokúsiť prekonať slovenský rekord, čiže plochu 2400 m2.

Tejto peknej akcie sa zúčastnili aj žiaci našej školy, ktorí si pod vedením pani učiteľky Cepovej a pani učiteľky Vatahovej pripravili pekný námet, ktorý na letisku zrealizovali. Hneď po príchode dostali farby so štetcami a s chuťou sa pustili do maľovania. Vytvorili súbor krásnych srdiečok, do ktorých každé dieťa namaľovalo svoju mamičku – na nákupe, v prírode, doma pri každodenných činnostiach...Všetky srdiečka navzájom pospájali rukami. To preto, lebo každá mama sa s láskou stará o svoju rodinu a každé dieťa ľúbi tú svoju mamičku.
    Deti sprevádzali aj rodičia, ktorí deťom usilovne pomáhali – či už miešaním farieb, dobrou radou alebo nápadom. Na záver každé dieťa dostalo balíček s občerstvením. Akcia pokračovala pekným programom, v priebehu ktorého bolo vyhlásené prekonanie slovenského rekordu v maľovaní. Podarilo sa nám vytvoriť maximaľbu o celkovej ploche 2350 m2 . Naši žiaci získali certifikát a okrem neho si spolu s rodičmi a pani učiteľkami odnášali domov pekné dojmy a zážitky z tejto akcie. Vďaka patrí všetkým, ktorí sa podieľali na jej zrealizovaní.

Prečítané 157 krát