Naše stránky používajú súbory cookies.

utorok, 09 január 2018 00:16

22.september - Deň sadenia stromov ENO 2008

Napísal
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

22. septembra 2008 presne o 12.00 hod. sa začala malá slávnosť spojená so sadením stromov. Zúčastnili sa ho žiaci VI.A, VI.B, VIII.A, VIII.B a IX.A s vyučujúcou Ing. Antóniou Bičkovou, Mgr. Agnesou Grecovou a Mgr. Miroslavom Alexovičom. Sadenia stromov sa zúčastnila aj zástupkyňa riad. školy Mgr. Jana Bačovčinová.

Slávnosť začala prejavom, ktorý predniesla žiačka T. Struňaková, a na záver sa prítomným žiakom prihovorila zástupkyňa riad. školy. Malé sadenice zabezpečil Patrik Čerevka zo VI.B. Stromy sadili žiaci aj učitelia. Do regionálnej tlače, do Podvihorlatské novín, do týždenníka Pod Vihorlatom a do mestskej televízie sme poslali nasledujúce vyhlásenie:

Základná škola, Dargovských hrdinov, Humenné sadí stromy v rámci neobyčajnej udalosti


Naša škola organizuje 22. septembra 2008 Deň sadenia stromov. Budeme sadiť stromy spolu s ostatnými školami po celom svete. Prvé stromy budú zasadené na poludnie v Oceánii. Sledujúc pohyb slnka, ďalšie stromy pribudnú v Ázii, v Európe a v Afrike. Posledné stromy budú zasadené v Amerike. Ide o úspešné podujatie. V minulom roku sa ho zúčastnilo viac než 1000 škôl zo 102 krajín a vysadili tisíce stromov počas jedného dňa. Sadenie stromov je pre nás dôležité. Pripomína nám význam ochrany životného prostredia. Je tiež symbolom spolupráce škôl po celom svete. Keďže je tento deň známy aj ako Medzinárodný deň mieru, chceme tak šíriť posolstvo tolerancie a mieru.

Tento deň je organizovaný programom ENO- Environment Online Celosvetovou virtuálnou školou pre udržateľný rozvoj a zvyšovanie enviromentálneho povedomia. Je to súčasť kampane „ Miliarda stromov“, organizovanej OSN. Deň sadenia stromov ENO 2008: http://www.enotreeday.net

Prečítané 157 krát