Naše stránky používajú súbory cookies.

utorok, 09 január 2018 00:03

Týždeň zdravia

Napísala
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

16. októbra si pripomíname Svetový deň boja proti hladu a Svetový deň výživy . Pri tejto príležitosti sme na našej škole vyhlásili Týždeň zdravia v čase od 13.- 18.10.2008.

Rozhlasovou reláciou sme upozornili na najčastejšie omyly v stravovaní, lebo niekedy aj s najlepším úmyslom si viac škodíme, ako prospievame. V priebehu týždňa sme jednu hodinu venovali rôznym aktivitám, ktoré nás upozornili na zdravé stravovanie. Recept zdravia, ochutnávka ovocia a zeleniny, nátierok, súťaže, kreslenie. vystrihovanie, hry Hádaj na čo myslím, Na predavačov, Ohmataj a pomenuj... a mnoho iných zážitkov prežili žiaci so svojimi triednymi učiteľmi. Koncom týždňa sme sa zapojili do kampane Zastavme hlad, ktorú vyhlásili pracovníci SČK . Výzvou ,, Venujte korunu hladným deťom “ sme vyzbierali finančnú čiastku 5696 .-Sk. Výťažok z kampane je určený sociálne odkázaným obyvateľom v Humennom a okolí, rodinám s deťmi v hmotnej núdzi, dôchodcom a všetkým tým, ktorým takýmto spôsobom pomôžeme zmierniť ich neľahkú situáciu. Teší nás, že aspoň malou kvapkou pomôžeme tým, ktorí sú na tom horšie ako my. Nikto z nás nevie, kedy bude potrebovať pomoc. Všetkým patrí úprimné poďakovanie.

Tento týždeň mal nám má pripomenúť, že život každého človeka je jedinečný, neopakovateľný a nenahraditeľný, a preto by si ho mal každý z nás dostatočne vážiť.

Žiaci 1.A v rámci tohto dňa pracovali na viacerých aktivitách, či už dopoludnia v čase vyučovania, ale aj popoludní v ŠKD. V rámci prírodovedy sa rozprávali o význame zdravia a zdravých produktov. Potom rôznymi technikami stvárňovali ovocie ( v ŠKD - koláž, na INV – kreslili v skicári na počítači).

V rámci Týždňa zdravia žiaci I.B triedy zrealizovali rôzne aktivity. Počas týždňa sme si pripravili výstavku ovocia a zeleniny. Porozprávali sme sa tom, aké sú ovocie a zelenina v našom živote potrebné. Na veľký papier sme našu „výstavku“ usporiadali do tvaru jabĺčka, spoločne sme vymysleli a aj napísali básničku. Nakoniec sme jabĺčko vyfarbili a vymysleli pre neho pekné meno – Zdravko. Na záver sme zdravé ovocie a zeleninku zjedli.


Žiaci 1.C pracovali v 3 skupinách a plnili tento cieľ : Význam ovocia a zeleniny pre zdravie. Pomoc v záhrade - pri zbieraní a umývanie pred použitím. Žiaci po rozhovore s učiteľkou kreslili ovocie a zeleninu. Druhá skupina modelovala spomínané produkty a tretia skupina ukladala do rozkrájanej tekvice zdravé vitamíny.


Žiaci 1.D si vyrobili svoje vlastné leporelo s ovocím a zeleninou, ktoré bolo dlhé ako ich trieda. Na záver si urobili výstavku z ovocia a zeleniny.


Žiaci 2.B triedy si vyskúšali, aké je byť predavačom zeleniny. Nakupujúci boli spokojní s čerstvým tovarom a vyskúšali aj chuť niektorých druhov. Rozhodli sa, že sladkosti na desiatu vymenia možno aj za mrkvu. Dokážu to ?


Žiaci 2.C triedy si v spomínaný deň priniesli do školy samé vitamínkové dobroty, ovocie a zeleninku, aby si pekne pochutili.


Pozrite sa na nich.


Porozprávali sme sa, aké druhy ovocia a zeleniny poznáme, prečo je zdravé jesť tieto dobrotky a všeličo iné o zdravej výžive.


Najprv sme si jabĺčka hruštičky, mrkvičky a všetko vitamínkové poriadne poumývali.


Potom sme si ovocie olúpali a pani učiteľka tieto dobroty porezala na kúsky.


Z nakrájaného ovocia a multivitamínového džúsu sme si pripravili ovocné misy a nemohli sme sa dočkať ako nám pani učiteľka ponúkne tieto ovocné bomby.


Či nám to chutilo ? Pozrite sa ako !


Mňam, mňam, haaaaaaaaaam !


Samozrejme, že sme si po hostinke všetko po sebe poumývali.


Zeleninku sme s ovocím nemiešali a pochutnali sme si na nej neskôr. Medzi chlebíkom a žemličkami boli uhorky, papriky či paradajky naozaj vynikajúce. Naše heslo – STRAVUJME SA ZDRAVO !

Žiaci 3.B v skupinách pracovali v tvorivých dielňach na zhotovení jesenného košíka plného jesennej úrody. Súťažili v družstvách v jedení ovocia a zeleniny a tiež maľovali misu s ovocím.

Prečítané 367 krát