Naše stránky používajú súbory cookies.

pondelok, 08 január 2018 23:55

Burza informácií

Napísal
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Autorkou pôvodného príspevku je p. učiteľka Semancová:

Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny v Humennom zorganizoval pre žiakov 8., 9. ročníka a ich rodičov burzu informácií o stredných školách.  A tak sa najprv ôsmaci a neskôr aj deviataci vo štvrtok 6.novembra 2008 presunuli zo školy do Mestského kultúrneho strediska v Humennom, aby sa tam oboznámili s ponukou stredných škôl  v našom meste, ale aj v Snine, Medzilaborciach, Vranove nad Topľou...

Ponuka škôl bola bohatá - nástenné noviny, letáčiky, prezentácie, filmové projekcie, osobné pohovory so študentmi a ich učiteľmi. Žiaci získali množstvo propagačného materiálu, jedni aj perá, druhí si pochutnali na chuťovkách a dobrotách, ktoré pripravili stredoškoláci, tretích zaujali zdravotnícki asistenti / mimochodom naši bývalí žiaci /, ďalší sa dokonca dali skrášliť a do školy prišli s novými účesmi  alebo čerstvo urobenou manikúrou.

Verím, že žiaci-návštevníci sa dokázali zorientovať  v ponuke možností a získané informácie budú vedieť využiť pri správnom výbere strednej školy a budúceho povolania.

Prečítané 99 krát